Reklaam sulgub sekundi pärast

Innovatsioon diabeetilise jala hoolduses!

Sisuturundus

Jalad
Jalad — FOTO: Unsplash.com

Diabeeti haigestunute arv kasvab kogu maailmas ja nii ka Eestis. Eesti Diabeediliidu andmetel põeb maailmas diabeeti umbes 415 miljonit inimest. Eestis on diabeet diagnoositud umbes 70 000 inimesel. Kuna 2. tüüpi diabeet on haigus, mille puhul ei pruugi alguses iseloomulikke sümptomeid esineda, lisandub Eestis kümneid tuhandeid diabeetikuid, kes ei ole oma haigusest teadlikud.

Krooniline hüperglükeemia ehk diabeet võib põhjustada tõsiseid tüsistusi, muuhulgas jalgade verevarustuse häired (arteropaatia) ja perifeersete närvide kahjustus (neuropaatia).

Neuropaatia võib avalduda ligi pooltel diabeetikutel, mille esmaseks tunnuseks on torkiv tunne, tundetus või valu jalalaba piirkonnas. Jalgade valutundlikkus väheneb, mistõttu inimene ei reageeri õigeaegselt mikrotraumadele või jalatsite hõõrumisele. Näiteks juhuslikult jalatsisse sattunud kivi jääb märkamata ning sellest tekib haavand, mille paranemine võib kesta kuid.

Sellist seisundit nimetatakse diabeetiliseks jalaks, mille tunnuseks on sügavad haavandid, millega kaasneb kõrge infektsioonioht, muutused jala kujus ja kõnniviisis. Jättes sellised tunnused tähelepanuta ja ravita võib diabeetiline jalg põhjustada jala mõne osa või kogu jala amputatsiooni.

Seega on äärmiselt tähtis pöörata erilist tähelepanu diabeetilise jala tekkimise ennetusele. Veresuhkru taseme kontrolli alla saamine ja õrnatoimeliste nahka niisutavate toodete kasutamine on kõige tõhusam viis diabeetilise jala ennetamiseks.

Itaalia ettevõtte Harmonium Pharma tooted esindavad meditsiinitehnoloogia viimast sõna ja on loodud spetsiaalselt diabeedihaigete vajadusi silmas pidades. Harmonium pharma pakub diabeetilise jala hoolduseks kahte toodet – DIFOPREV System ja SKINBETIX vahtkreem. Need on uuenduslikud, patsiendisõbralikud ja kliiniliselt uuritud ning välja töötatud, võttes arvesse diabeetikute pidevat tagasisidet.

Difoprev SYSTEM koosneb eelniisutatud põlvikutest ja niisutuskapslitest, mille toime põhineb patenteeritud ja kliiniliselt uuritud nanotehnoloogilisel meetodil. Difoprev põlviku kanga kiud on kaetud molekulaarse kilega, mis sisaldab mikrokapsleid. Mikrokapslid sisaldavad bioloogiliselt aktiivseid glükoproteiine, mis transpordivad toimeaineid läbi naha. Kui Difoprev põlvik puutub kokku nahaga, siis mikrokapslid avanevad ning neis sisalduvad toimeained hakkavad nahka ühtlaselt imenduma ja hoiavad naha niiskena. Difoprev stimuleerib naha kollageeni ja elastiini tootmist, mis tagab naha elastsuse ja loomuliku seisundi. Nahaalune verevarustus paraneb, väheneb naha pindmiste haavandite tekke oht ning nahk paraneb.

SKINBETIX vahtkreem aitab säilitada naha loomulikku niiskustaset, et vältida naha kuivust ja lõhede teket. Vahtkreem sisaldab uureat, pantenooli ja looduslikke õlisid diabeetilise jala igapäevaseks hooldamiseks. SKINBETIX toidab ja niisutab jalga, parandab naha elastsust ja uuenemisvõimet. Vahtkreemis sisalduv avokaadoõli, põldmündiõli ja päevalilleõli pehmendavad nahka, soodustavad rakkude uuenemist, säilitavad naha normaalset pH taset ja moodustavad nahale loomuliku kaitsebarjääri. SKINBETIX vahtkreem imendub kiiresti ja ühtlaselt ning ei jäta nahka rasvaseks.

Harmonium Pharma diabeeditooted juunis soodushinnaga kuni -50% www.kbmtervis.ee SIIT

Difoprev
Difoprev System diabeetilise jala põlvikud — FOTO: KMB Tervis
SkinBetix
Skinbetix diabeetilise jala vahtkreem — FOTO: KBM Tervis

Kuidas hooldada diabeetilist jalga:

  • Kontrollige oma jalgu iga päev. Otsige nahahaavandeid, punetust ja muid muutusi. Kindlasti kontrollige ka jalataldu.
  • Peske jalgu iga päev sooja vee ja seebiga. Ärge leotage jalgu, sest see võib nahka kuivatada. Pärast jalgade kuivatamist võite varvaste vahel kasutada talki, mis imab niiskust.
  • Varbaküüsi lõigates olge ettevaatlik, sest väiksemadki vigastused võivad viia haavandite tekkeni. Ärge häbenege palumast abi, kui te ise ei saa korralikult küüsi lõigata.
  • Kandke alati jalas hästiistuvaid jalatseid. Jalats ei tohi hõõruda. Paljajalu kõndimist vältige, isegi siseruumides.
  • Kaitske jalgu kuuma ja külma eest. Suvel kasutage katmata nahal päikesekaitsekreeme ja ärge kõndige rannas paljajalu. Külma ilmaga kandke sooje sokke.
  • Jalgade verevarustuse parandamiseks püüdke piisavalt kõndida, hoidke jalad ja varbad liikumises. Kui istute, tõstke jalad maast kõrgemale. Ärge kandke kitsaid sokke.
  • Käige regulaarselt jalakabinetis või raviarsti juures kontrollis. Isegi kui te ei ole ise oma jalgadel muutusi märganud on hea, kui jalad vaatab üle spetsialist.
  • Naha kuivuse ja lõhede tekke vältimiseks tuleb hoida naha niiskusesisaldust. Selleks tuleks jalgadele määrida niisutavaid kreeme. Hea on kasutada spetsiaalselt diabeetikutele välja töötatud Difoprev põlvikuid ja niisutuskapsleid.