Reklaam sulgub sekundi pärast

Kiire ja lihtne geenitest aitab tõhusalt kehakaalu langetada ja terviseriske ennetada

Sisuturundus

geenitest
Treener Laura Luhari — FOTO: Galina Deinega

Meie keha ja tervist mõjutavad suuresti meie geenid. Kuigi oma geene me muuta ei saa, siis nende tundmine aitab teha targemaid elustiili valikuid. Selleks, et oma geenid enda kasuks pöörata, on geneetikute, toitumisnõustajate ja spordifüsioloogide koostöös välja töötatud erinevad tervise ja elustiiliga seotud geenitestid, mis aitavad geenide eripäradest tulenevalt tervislikumalt toituda, tõhusamalt treenida ning ennetada mitmeid terviseprobleeme.

Miks võiks teha geenitesti?

Geenitesti eesmärk on anda inimesele suunised, kuidas oma elustiili paremuse poole muuta, et soovitud eesmärkideni jõuda. Olgu selleks kas parema füüsilise vormi ja enesetunde saavutamine, tõhusam kehakaalu langetamine ja kontrolli all hoidmine, terviseprobleemide ennetamine või lihtsalt elukvaliteedi parandamine.

Geenitest aitab tervislikumalt toituda leides kehale sobivaima toitumisviisi

Geenitestist saab teada, kuidas keha erinevatele toitainetele ehk valkudele, rasvadele ja süsivesikutele reageerib ning milliste toitainete tarbimist võiks piirata või suurendada. Geenid annavad infot näiteks selle kohta, kas kehakaalu võib tõsta liigne süsivesikute või rasvade tarbimine, suurendada tuleks valkude tarbimist või sobib inimesele hästi hoopis ohtralt küllastumata rasvhappeid sisaldav Vahemere dieet. Geenianalüüsi põhjal koostatakse inimesele personaalsed soovitused, kuidas tervislikumalt toituda, et kehakaalu langetada või vormis püsida ning tulemuste paremaks mõistmiseks kaasneb soovitustega ka personaalne 3-päeva näidismenüü.

Geenitest aitab terviseprobleeme ennetada

Geenianalüüs aitab hinnata eelsoodumust erinevate mikrotoitainete puuduse tekkeks, et teada saada, milliseid vitamiine ja mineraalaineid tuleks terviseprobleemide ennetamiseks rohkem tarbida. Lisaks saab teada, kuidas igapäevaselt tarbitavad kofeiin ning sool inimest mõjutavad. Mõni inimene on soolatarbimise osas üsna tundlik ehk suurem soolatarbimine võib põhjustada probleeme kõrge vererõhuga. Kofeiini suhtes on inimestel samuti erinev taluvus. Mõni võib kofeiini tarbida suures koguses ilma, et see põhjustaks ärevustunnet või uneprobleeme, teisele võib juba väike kogus ebameeldivaid kõrvaltoimeid tekitada. Geenitest aitab lihtsasti tuvastada ka primaarse ehk geneetiliselt päritava laktoositalumatuse olemasolu ning hinnata eelsoodumust üha sagedamini diagnoositava tsöliaakia tekkeks.

Geenitest aitab efektiivsemalt treenida

Treeningutega seoses saab geenitestist teada, kui palju võiks treenida, millises osakaalus teha jõu- ja vastupidavustreeninguid, kuidas vigastuste teket ennetada ning parem füüsiline vorm saavutada. Vastavalt eelnevale treeningtaustale ning geenianalüüsi tulemustele koostatakse inimesele personaalsed soovitused, kuidas kiiremini soovitud tulemusteni jõuda.

Personaaltreener Laura Luhari sõnul on treenerina väga kasulik teada kliendi geneetilistest omapäradest, et koostada individuaalseid treeningplaane nende eesmärkide täitmiseks. „Ühest küljest on hea teada, millised on inimese geneetilised eeldused erinevate spordialadega tegelemiseks. Mõningatel juhtudel on inimesele sünnipäraselt kaasa antud sobivus vastupidavusaladega tegelemiseks, teistel juhtudel hoopis jõutreeninguks ning lihasmassi kasvatamiseks. Harvemini esinevad korraga head eeldused mõlemaks – sellistel inimestel on piisava motivatsiooni olemasolul eriliselt head tingimused tippspordiga tegelemiseks. Saadud info najal saab treener anda soovitusi, milliseid treeninguid rakendada ja milline võiks välja näha nädala treeningkava efektiivsemalt tulemusteni jõudmiseks. Samuti on oluline teada, millised on kliendi riskid ülekaalulisuse või jo-jo efekti tekkeks ning millised võiksid olla optimaalsed makrotoitainete (süsivesikud, rasvad, valgud) vahekorrad saavutamaks soovitud tulemused (kaalulangus/kaalutõus/kaalu säilitamine). Lisaboonusena on kaasas tervislikud ja maitsvad retseptid, mis võimaldab kogu teoreetilise info kohe praktikasse panna. Soovitan geenitesti tegemist igale enda tervisest huvituvale ja hoolivale inimesele, sest saadud teadmistele saab tugineda kogu ülejäänud elu.“

geenitest
Geenitestid.ee — FOTO: Galina Deinega

Kuidas käib geenitesti tegemine?

Geenitesti tegemine on väga lihtne, selleks ei ole vaja kuskile kohale minna ega ebameeldivaid protseduure läbida. Testi tellimisel saadetakse kliendile testkomplekt, mis sisaldab proovivõtuks vajalikke tarvikuid ja juhiseid. Testi tegemiseks tuleb anda vaid süljeproov ja täita küsimustik personaalsete soovituste koostamiseks ning need laborisse analüüsimisele saata.

geenitest
Proovivõtuks vajaliku komplekti saab mugavalt postiga koju tellida. — FOTO: Geenitestid.ee

Milline on klientide tagasiside geenitestile?

Geenitestist saadud soovitusi järgides on inimesed edukalt kehakaalu langetanud, oma enesetunnet ning füüsilist vormi parandanud.

geenitest
Geenitest — FOTO: Geenitestid.ee

Geenitestide labor pakub kõige põhjalikumaid tervise ja elustiilliga seotud geeniteste Eestis. Kasuta sooduskoodi BUDUAAR ning saad geenitesti tellida tavahinnast 10% soodsamalt.

Rohkem infot: www.geenitestid.ee