1 TÄHTIS ASI, mida kõik naised pärast vahekorda tegema peaksid

Pärast kirglikku voodisessiooni ei pea sa ilmtingimata koheselt duši alla jooksma, kuid intiimpiirkonna puhastamine aitab nii naistel kui ka meestel ennetada erinevaid infektsioone, eriti kuseteede põletikku, kirjutab ajakiri Woman’s Health. 

Kui asi puudutab seksuaalset kontakti, siis hügieen on väga oluline. Seksiga suureneb bakterite hulk intiimpiirkonnas ja vagiinale on see suur väljakutse, et nendega toime tulla.

Seetõttu on väga oluline, et pärast seksi peseksid oma intiimpiirkonna sooja vee all puhtaks. Võid kasutada ka spetsiaalset genitaalide pesemiseks mõeldud seepi, aga kui su nahk on tundlik või sul juba on infektsioon, võivad need nahka liigselt kuivatada ja ärritada. Ka mehed peaksid oma suguelundi pärast seksi sooja vee all puhtaks pesema. Meestel, kellel on eesnahk, siis kindlasti tuleb pesta ka selle alt. 

Vastupidiselt arvamusele nagu peaks oma tuppe ka seespidiselt puhastama, siis tegelikkuses võib selline teguviis tupe bakteriaalset tasakaalu hoopis häirida ja põhjustada erinevaid põletikke. Tupp puhastab end ise ja ei maksa unustada, et mõningane tupele iseloomulik lõhn on täiesti normaalne.