Reklaam sulgub sekundi pärast

12 REEGLIT, mis muudavad su elu alatiseks

Yourtango

Õnnelik naine
Õnnelik naine — FOTO: 123rf.com

Kõik tahaksid elada õnnelikult. Kuigi õnnelik elu omab paljude silmis erinevat tähendust, on siiski mõned reeglid, mis aitavad igal inimesel elada õnnelikult ja täisväärtuslikult.

Need 12 reeglit muudavad sinu elu alatiseks, kui sa neid ka tõepoolest praktiseerid:

Vali õnn

Vali see, et sa oled õnnelik. Õnnelik olemine on otsus - võta kõike, mis elu ette toob, väikese huumoriga. Otsusta, et kõik, mis sinuga elus juhtub, juhtub sinu kasuks, mitte sinu kahjuks. 

Ära mõtle üle

Lihtne on igast väiksemastki asjast endale probleem välja mõelda. Ära tee seda enam. Keskendu igas olukorras lahenduste leidmisele - jah, midagi läks valesti, aga nüüd keskendu lahenduse leidmisele, mitte muretsemisele. 

Tegutse, ära räägi

Näita oma saavutusi tegudega - kõik muu järgneb sellele.

Anna endast alati parim

Kui sa midagi teed, siis anna endast alati 100%. Sul on alati valik midagi mitte teha, seega vali alati need teed, kus sa tead, et sa tahad endast parima anda. Väärtusta aega - iga hetk on kallis, seega ära investeeri oma aega tegevustesse, kuhu sa ei taha 100% panustada.

Ole iseendaga aus

Ära valeta iseendale. Kui mõni asi tundubki liiga ebameeldiv, et seda tunnistada, siis võta seda kui austusavaldust iseendale. Austa iseennast, ole iseenda vastu aus.

Vali oma tee

See on sinu elu ja mitte keegi ei saa sinu eest võtta vastu otsuseid. Ela nii nagu sa sisimas elada tahad. 

Võta vastutus

Kui sa midagi välja ütled, kui sa midagi lubad, siis vaata, et sinu lubadused saaksid alati kaetud. Ära anna katteta lubadusi.

Ole sina ise

Jää igas olukorras iseendaks. Ära teeskle, see ei aita sind elus edasi.

Keskendu olulisele

Hoia alati fookus oma eesmärkidel - kui sa kaldudki rajalt kõrvale, siis too oma fookus päeva lõpuks alati tagasi sinna, kus sa tahad, et see oleks. Sa saavutad oma eesmärgid, kui sa neile keskendud.

Ära loobu oma unistustest

Kui sul on unistused, mida sa tahad elus saavutada, siis ära loobu neist. Tea, et unistusteni jõudmine ei peagi olema lihtne, sinu teele satuvad raskused, aga need on ületatavad. Vähe on neid, kes jõuavad oma unistusteni ja põhjus on lihtne - enamus annavad poolel teel alla. Valik on sinu.

Arenda ennast pidevalt

Seni kuni sa elad, on sul võimalus õppida. Õpi, arenda ennast pidevalt. Igast olukorrast on midagi õppida, igalt inimeselt, kes sinu eluteele satub, on midagi õppida. 

Naudi elu

Sul on üks elu, üks võimalus teha kõike seda, mida sa tahad - kasuta seda targalt. Armasta oma elu, õpi elu nautima, naera südamest, viibi hetkes.