4 NIPPI, KUIDAS armukadedusega toime tulla

4 NIPPI, KUIDAS armukadedusega toime tulla

Me kõik oleme vähemalt korra elus kogenud armukadedust ning kuigi see on täiesti normaalne tunne, tekitab armukadedus pahatihti probleeme. Kui need tunded pääsevad kontrolli alt, võivad need hävitada suhted perekonna, sõprade ja isegi töökaaslastega. Sellepärast tuleb õppida armukadedusega toime tulema enne, kui see terve su elu hävitab. Siit neli lihtsat nippi, kuidas armukadedusega hakkama saada.

Küsi sõpradelt nõu

Kui tunned, et analüüsid oma partneri sõnu ning tegusid liigselt ning ei suuda enam ratsionaalselt mõelda, siis küsi oma sõprade arvamust. Mõnikord võib rääkimine aidata ja märkad, et su mõtted on olnud täiesti absurdsed.

Vaata peeglisse

Armukadeduse põhjus võib peituda tegelikult sinus endas, mitte niivõrd partneri käitumises. Mõtle järele, millised probleemid tekitavad sinus armukadedust. Näiteks võib see tingitud olla halbadest kogemustest ja varasemate kooselude traumadest. Püüa välja selgitada oma probleemid ja leida tasakaal.

Ära külva kallimat kahtlustega üle

Ära piina oma meest pidevate küsimustega “Mis sul täna plaanis on? Mis sa tegid? Kus käisid?”. Võid olla kindel, et lõppude lõpuks hakkab ta sind petma, soovides, et sa ta lihtsalt rahule jätaksid.

Tegele oma ebakindlusega

Öeldakse, et armukadedus tuleneb ebakindlusest. Küsi endalt, miks tunned end ohustatuna? Kas sa tunned, et pole oma kaaslast ära teeninud? Kas tunned ennast koledana? Ürita leida oma ebakindluse põhjus ja sellega tegeleda. 

 

allikas: Women’s Health