8 TÕDE SEKSIST, mida iga naine enne 30aastaseks saamist teadma peab

Seks on reaalselt tunduvalt keerulisem kui see, mida filmides näidatakse. Kõik, mida naudid ja tead, on tulnud läbi kogemuste ja eksimuste. Health.com küsis neljalt eksperdilt, mis on need asjad, mida nad soovivad, et oleksid seoses seksiga enne 30aastaseks saamist teadnud.

Naer on lubatud

Algajana võib seks vaikseks muuta, kuid oska ka lõdvestuda. “Sa pead aktsepteerima oma ebatäiuslikkuse ning selle, et teinekord tekitab keha seksi ajal imelikke hääli. Tunne ennast oma kehas hästi,” sõnas seksuaalterapeut Rena McDanie. Ta soovitab asja huumoriga võtta.

Libestuskreem sobib kõigile

Libestuskreem sobib ka teistele kui ainult neile, kes kuiva limaskesta käes kannatavad. McDanieli sõnul on see ideaalne lisa seksis.

Seks ei tohi haiget teha

Uute asjade proovimine on positiivne asi, kuid see ei tohiks juhtuda su enda mugavustsooni arvelt. Naised võivad arvata, et valu või ebamugavus on osa seksist, kuid see pole nii. Kui vahekord põhjustab valu, tuleb välja uurida, miks see nii on.

Ära keskendu pelgalt finišile

Ütlus “kõige tähtsam on reis ise, mitte selle eesmärk” sobib ka seksi puhul. “Seks on palju enamat kui pelgalt vahekord ja orgasm. Kui keskendud eesmärgi asemel naudingule, koged seksuaalelus täielikku täispööret,” lubab füsioterapeut Uchenna Ossai.

Luba endal naudingut tunda

“Noored naised usuvad ikka veel, et seksuaalne nauding on nagu ühesuunaline tee: see toob kaasa ainult partneri rahulolu. Selle asemel peaks olema mõlemal võimalus jõuda soovitud naudinguni,” sõnas seksi- ja suhteterapeut Emily Morse. Ära karda ennast esikohale seada ja öelda, mida soovid.

Ära põe oma keha pärast

Raamatust saab küll õppida lõbusaid seksitrikke, kuid veelgi olulisem on oma keha aktsepteerida ja end selles hästi tunda. “Ma soovin, et ma ei oleks nooremana nii palju muretsenud, milline oma kehas välja näen, sest see takistas mul seksi ajal kohal olemast,” tõdes seksuaalkasvataja Sarah Tomchesson.

Erogeenseid piirkondi on piisavalt

Seks piirdub üsna sageli vahekorra ja suuseksiga, kuid lisaks neile ilmsetele kehaosadele on olemas ka muid erogeenseid tsoone. “Soovin, et kahekümneselt oleks mul seksist laiemad teadmised olnud ja oleksin proovinud erinevaid erootilisi ja meelelisi mänge, mis pole seotud suguelunditega,” sõnas Ossai. Tema sõnul muudavad erootiline tundlikkus ja julgus rahuldada oma uudishimu seksuaalelu oluliselt paremaks.

Lõputu õppimise allikas

Seks on nagu iga muu oskus, mida saab parandada ja harjutada. “Iga seksuaalne teekond tähendab rahuldavate orgasmide otsimist ja erootiliste kogemuste leidmist,” tõdes Tomchesson. Keha ja soovid muutuvad ning arenevad elu jooksul. Ei tasu karta abi küsimist, uute asjade proovimist ja enda mugavustsoonist väljumist.