Kegel – harjutused võimsamaks orgasmiks

Kegel – harjutused võimsamaks orgasmiks

Üks võimalus suguelu parandada ning orgasmi pikendada on treenida oma vaagnalihaseid Kegeli harjutuste abil. Seksi ja linna karakter Samantha Jones tegi Kegeli harjutusi kõikjal – isegi kohvikus! Proovi ka sina!  

Üks võimalus suguelu parandada ning orgasmi pikendada on treenida oma vaagnalihaseid Kegeli harjutuste abil. Seksi ja linna karakter Samantha Jones tegi Kegeli harjutusi kõikjal – isegi kohvikus! Proovi ka sina!

Kegeli harjutused said nime Dr. Arnold Kegeli järgi, kes populariseeris 1940ndatel PC (pubo coccygeal) ehk vaagnapõhjalihaste harjutused. Vaagnapõhjalihased alluvad inimese tahtele. Harjutades on võimalik õppida neid pingutama ja lõõgastama. Sageli ei teata, et neid lihaseid saab treenida täpselt samamoodi nagu kõhu- või säärelihaseid.

Kus asuvad PC lihased?

See lihasgrupp asub vaagnapiirkonnas, toetades sugu- ja väljaheiteorganeid. Tegemist on kahe sentimeetri laiuse kaheksakujulise lihasgrupiga, mis algab häbemeluu juurest ja jookseb mööda mõlemat vaagnaseina, saab ühes punktis kokku, liigub mööda soolestikku edasi ja lõpeb õndraluu piirkonnas.

Vaagnapõhjalihaseid treenides on tähtis „leida üles” õiged lihased. Kõige lihtsam viis lihaseid tunda ning neid üles leida on tualetis käies pissimine hetkeks peatada. Võimalusel tee seda mitu korda. Nii saad teada, et kasutad õigeid lihaseid. Oluline on sisse hingates lõdvestuda ja välja hingates pingutada.

Miks treenida PC lihaseid?

Vaagnapõhjalihased toetavad alakeha siseorganeid nagu põis, sisikond ja emakas ning lisaks mõjutavad lihased ka seksuaalakti ja sellest saadavat rahuldust. Seega on vaagnapõhjalihaste treenimine väga oluline, sest peale üleminekueas tekkida võiva uriinipidamatuse võib tänu lõtvadele lihastele ka seks kehv olla ning nauding väiksem. Tugevad PC lihased garanteerivad naudingurohkema seksi ja parema enesetunde. Lisaks on harjutusi soovitatav teha ka raseduse ajal, sest see tagab kergema sünnituse ja aitab vältida hemorroidide teket.

Kegeli harjutused

Kui oled oma vaagnapõhjalihased üles leidnud, siis tühjenda põis ning võta sisse istuv või seisev positsioon. Oluline on, et oleksid mõnusalt lõdvestunud. Nüüd pingulda kindlalt oma vaagnapõhjalihaseid. Tee seda korduvate intervallidega 5 sekundit korraga, 4 või 5 korda reas. Harjuta, kuni suudad muskleid 10 sekundit korraga kinni hoida, ning seejärel lõdvestu 10 sekundit.

Ära samaaegselt painuta alakeha lihaseid, reisi ega kannikaid! Et saada maksimumi, keskendu ainult oma vaagnapõhjalihastele. Proovi mitte hinge kinni hoida. Lihtsalt lõdvestu, hinga kergelt ning keskendu lihastele oma vagiina ja pärasoole ümber. Hea lõdvestus lihastele on köhatamine.

Las Kegeli harjutused saavad osakeseks su igapäevast. Tee neid kõikjal – ummikus istudes, Samantha eeskujul kohvikus istudes, telefoniga rääkides või kassajärjekorras. Mida kauem treenid, seda kergemaks harjutused lähevad. 

Edasijõudnud võivad proovida ka järgmist: loe kiiresti 10- või 20-ni, tõmmates kokku ning seejärel lõdvestudes vaagnapõhjalihaseid iga kord, kui jõuad viimase numbrini. Või aeglusta tehnikat, aeglaselt kokku tõmmates ja vabastades lihaseid. Samal ajal kui lihaseid kokku tõmbad, kujuta endale ette lifti ning igal korrusel pingulda lihaseid aina enam, kuni jõuad viimase, neljanda korruseni. Hoia lihaseid veidi pingul ning seejärel sõida liftiga alla tagasi ja igal korrusel lõdvesta lihaseid aina enam. Korda seda 10 korda.

Vaagnapõhjalihaste harjutused

*Lama selili, jalad põlvest kõverdatud ja koos. Hinga sisse. Välja hingates tõsta tuharad aeglaselt üles, samal ajal pingutades vaagnalihaseid. Hinga sisse ja lõdvestu. Korda harjutust 5–10 korda.

*Seisa sirgelt, jalg üle teise, kannad maas. Hinga sisse. Välja hingates tõmba vaagnapõhi sissepoole, pinguta tuharalihaseid ja tõmba sisse kõhu alumine osa. Pigista reied kokku ja jätka surumist mõne sekundi jooksul. Hinga sisse ja lõdvestu. Korda harjutust 5–10 korda.

 

Allikas: Internet

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid