KIRSTI TIMMER: värskelt mahajäetud armastav naine ei tunne selliseid tundeid

Buduaar

Kirsti Timmer
Kirsti Timmer — FOTO: Anu Hammer

Nõid Kirsti Timmer võttis ette teema, mis ilmselt nii mõnelegi naisele tuttav on.

“Minu töö ja nägemine võimaldavad mul väga palju meie inimesi analüüsida. See on nagu omamoodi statistika minu peas, mingis kataloogis.
Inimesed jagunevad kaheks.
Üht-tüüpi inimene otsib abi, loomulikult võib ta tulla mu vastuvõtule arvamusega, et keegi teine on kõikides tema hädades süüdi. See on inimlik, sest paljud inimesed ei oskagi end ise analüüsida ega olukordi kõrvalseisja pilguga vaadata. Kui aga laotad kaardid lauale ja ütled, et kulla inimene, vaata peeglisse! Seal on sinu probleemid. Seletad talle lahti, et mida tema ise on valesti teinud, et sellesse olukorda sattunud, siis saab ta aru ja on tänulik, et olen juhtinud ta tähelepanu asjadele, millele ta ise ei oleks osanud nii vaadata. 

Ja siis on teist tüüpi tegelased. Kõik on halvasti, ta ei ole enda eluga rahul või lihtsalt ei edene tema ettevõtmised, suhted on halvad, on end või sõbrad oma elust kaotanud.
Aga nemad ei ole nõus enda vigu tunnistama.

Mulle luuakse endast pilt kui kõige paremast, hoolivamast, targemast, heatahtlikumast, sõbralikumast, töökamast, õnnelikumast, püüdlikumast ja ilusama hingega inimesest. Aga mina näen hoopis muud … .
Kui inimene end nii meeletult õigustama hakkab, näitab see, et ta ei ole üldse võimeline end kõrvalt vaatamagi.
Tekib küsimus: miks sa üldse abi otsid? Selle jutu järgi on ju kõik hästi sul. Millega sa siis rahul ei ole?
Kui vaatad Facebooki või Instagrami, siis tekib mul alati küsimus nende suhtes, kes iga Jumala päev postitavad kuidas nad on nii õilsad, nii loodusega ühenduses, nii head inimesed … . Mees jättis maha, aga sa paned pika postituse kui väga sa talle selle uue naisega õnne soovid ja kuidas su süda nende õnnele kaasa elab! Imeline, et nad teineteist sinu seljataga leidsid!
Bullshit! Miks sa üldse kirjutad sellise postituse? Su sees on ju valu. Enamasti ka alanduse, mahajäetuse ja hirmutunne. Pahatihti viha. Kui sa kirjutaksid nii aasta hiljem, ma usuksin sind, aga värskelt mahajäetud armastav naine ei tunne selliseid tundeid. Reaalses elus käitub selline inglike väga teistpidi. Sageli isekalt, teistega arvestamata ja tahtlikult haiget tehes. Sain seda ise 1,5 aastat tagasi kogeda. Ebameeldiv kahepalgelisus, ei muud.”

Loe pikemalt Kirsti blogist SIIN.