LAURA VALK vastab põletavatele suhteküsimustele

Buduaari ajakiri

Laura Valk

Laura Valk
Laura Valk — FOTO: Gerttu Teor

Laura Valk on üks tuntumaid, nõutumaid ja sotsiaalmeedias enim jälgitavamaid uue ajastu terapeute ja enesearmastuse õpetajaid Eestis. Oma töös aitab ta inimestel alateadvusest lahendada teemasid nagu armastuse puudus, kaassõltuvus, armukadedus, hirm hülgamise ees, sõltuvused, vägivaldsus, erinevad füüsilise keha sümptomid, lapsepõlvetraumad, lein ja kaotusvalu. Lisaks aitab ta ka naistel yoni massaaži abil vabastada seksuaalsusega seotud blokeeringuid…

Laura jagab oma mõtteid Buduaari lugejatega:

Ei suuda lahkuda suhtest, mis ei toimi, sest ei suudaks näha oma meest kellegi uuega.

Ehk sa oled valmis olema õnnetu ja laskma oma mehel samuti õnnetu olla, sest kardad haiget saada? Siin ei ole ju armastusega mingit pistmist, ei enda ega tema vastu. Teil on valik: muuta suhtes midagi või lahku minna.

Üle aasta suhtlust ja seksi. Meil mõlemal on ka tunded. Mees ei taha suhet, aga mina tahan.

Naisenergia tahab tunda ennast turvaliselt, hoituna ja armastatuna, olles mänguline, sensuaalne ja voolav. Meesenergia on turvaline, usaldusväärne ja kindla sihiga. Meesenergia suurim soov on vabadus, kuid teadlikud mehed teavad, et päris vabadus ei tule ringi tõmbamise, vaid pühendunud paarisuhte kaudu. Ühiskonnas on väga palju katkise meesenergiaga mehi, kes ei taha elu eest vastutust võtta. Ei taha pühenduda, kuid kasutavad samas täielikult ära suhtes olemise hüvesid ja boonuseid. See on vastutuse vältimine, puhas naisenergia, mis lükkab omakorda naise meesenergiasse. Kui naine ei tunne ennast turvaliselt, siis tal on vaja kontroll enda kätte haarata. Teadliku ja enesekindlalt teadliku naise vahe on see, et enesekindel ja teadlik naine ei tee seda pulli kaasa, sest ta tahab olla suhtes mehe, mitte naisega. Lõpetage enda kinkimine meestele, kes ei tea, mida nad tahavad. Hakake julgelt väljendama oma eesmärke ja soove ning juhul, kui teine pool ei liigu samas suunas või ei tea üldse, kuhu ta teel on, siis ei saagi lihtsalt koos olla.

Peika ütleb, et pole suhteks valmis. Mina olen.

Tee endale teene ja kuula, mis sulle öeldakse. Võib-olla ei ole ta suhteks valmis, võib-olla ei taha ta sinuga suhet, võib-olla mõlemat. Aga kui ta tahaks sinuga koos olla, siis oleks ta valmis. Õige inimene valel ajal on hale vabandus, millega teist inimest keti otsas ja ootel hoida. Liigu eluga edasi ja leia endale keegi, kes valib igal hetkel sinu.

Mees ütleb, et ma peaksin olema tema „rahu“ ja et ma olen ise süüdi selles, et ta mind petnud on.

Toksilised mehed tahavad endale naist, kes lasevad ennast halvasti kohelda, ei ütle midagi väga haige käitumise kohta ja lasevad endale pähe istuda. Kuidas saab nõuda naiselt, et tema oleks rahu ja paradiis, kui ta ise toob suhtesse pidevat kaost, ebaturvalisust ja draamat? Käituks normaalselt, siis olekski suhtes rahu. Kui petta, tinderdada või muud moodi lolli mängida ja naine selle peale „vinguma“ hakkab – ilmselge, et hakkab! Ainus asi, mida selline naine valesti teeb, on see, et ta selle mänguga endiselt kaasa läheb.

Elame koos, aga ka meil ei ole olnud kunagi kokkulepet suhete kohta. Mida see tähendab?

Sellega meenub naljakas lugu, mille üks „What Would Laura Do?“ jälgija mulle saatis. Ta elab oma mehega koos, aga nad ei ole kunagi suhtes olemises kokku leppinud. Mees tõmbas Tinderi ja hakkas seal ühel hetkel naisi sebima. Vahele jäädes oli vastus, et nad ei ole suhtes, sest vestlust ei ole olnud. Kui naine mainis, et nad ju elavad koos, tuli vastuseks, et ongi proovikooselu, et otsustada, kas suhe sobiks.