Madame M: need “nõmedad” eksid

Madame M: need “nõmedad” eksid

Üks mu sõbranna, kes oma uue mehega juba 2 aastat koos olnud, ei suuda ära imestada, kuidas eksnaine endiselt neile kaikaid kodarasse loobib. Vähemalt nii näeb seda minu sõbranna.
Väidetavalt ilmub see eks vähemalt korra kahe kuu jooksul välja, helistab või saadab sõnumi ja mingil imelikul kombel ristuvad ka mehe ja eksi teed aeg-ajalt. Nagu ikka, on tal midagi vaja- kas kellegi numbrit, või mingit laadi abi asjade toomisel-viimisel. Nad lobisevad ja tundub, et neil on lõbus. ( Uhh, kas pole andeksandmatu, kui su mehel on teise naisega lõbus :)). Küll nad satuvad mehega samale üritusele või juhtuvad linnas kokku jooksma. Kui juhuslik või planeeritud see on, mina ei oska öelda- ilmselgelt, kui see kõik tõele vastab, siis on selles peidus sõnum- kas saatuselt või ühelt asjaosaliselt :). 

Tere armas naine ( ja äkki ka mõni mees),

alustame sellest, et loosisin just välja eelmise nädala Madame M auhinna, milleks oli Escada S parfüüm, ja see läks kommentaariumis kirjutanud Nupzule.  Palju õnne, oma kingituse saad kätte Buduaari kontorist e-maili ja telefoninumbri teatamisel. Sel nädalal läheb loosi üks sama luksuslik parfüüm Lanvinilt, ilus naine peab ju hästi lõhnama :). Aga nüüd selle nädalal teemast.  

Üks mu sõbranna, kes oma uue mehega juba 2 aastat koos olnud, ei suuda ära imestada, kuidas eksnaine endiselt neile kaikaid kodarasse loobib. Vähemalt nii näeb seda minu sõbranna.
Väidetavalt ilmub see eks vähemalt korra kahe kuu jooksul välja, helistab või saadab sõnumi ja mingil imelikul kombel ristuvad ka mehe ja eksi teed aeg-ajalt. Nagu ikka, on tal midagi vaja- kas kellegi numbrit, tööalast nõu või mingit laadi abi asjade toomisel-viimisel. Nad lobisevad pikalt ja tundub, et neil on lõbus suhelda. ( Uhh, kas pole andeksandmatu, kui su mehel on teise naisega lõbus :)). Küll nad satuvad mehega samale üritusele või juhtuvad linnas kokku jooksma. Kui juhuslik või planeeritud see on, mina ei oska öelda- ilmselgelt, kui see kõik tõele vastab, siis on selles peidus sõnum- kas saatuselt või ühelt asjaosaliselt :). 

Mees ise suhtub sellesse rahulikult, väidatavalt on nad sõbrad ja nii see ka jääb, sest eks olla talle rasketel aegadel toeks olnud. Minu sõbranna aga näeb selles ohumärke, et eksid omavahel suhtlevad. Siinkohal pean mina ekside suhtlemist igati normaalseks- kui suhe on kunagi baseerunud sõprusel, siis huvitav, miks see sõprus ära peaks kaduma, kui inimesed enam omavahel ei seksi? Minu mitu eksi on tänasel päeval meie peresõbrad ja meie lapsehoidjaks on täna minu mehe eksi tütar. So what- inimesed on lihtsalt inimesed, ja nad on täpselt nii toredad ja sõbralikud, kui sa lased neil olla. Mu sõbrannale muidugi selline jutt ei meeldi. Ta teab väga hästi, et probleemiks on tema enesekindlus, vähene enesermastus ja oskamatus hetke nautida ning seda ka teistel teha lasta. Lahendusena näeb ta vaid seda, et keegi pealtnäha minevikuvari nende elust kaoks. Aga ükski asi ega inimene, kellega on seotud palju viha või armastust, ei kao meie elust seni, kuni me enam temale ei mõtle ja sellega oma energiat ei seo. Mina soovitan sõbrannal asju vabalt võtta, sellele eksile mitte tähelepanu pöörata, nautida oma suhet ja siis lähevad kõik asjad nii, kuidas need minema peavad. Jah, endiselt jääb väike võimalus, et asjad lahenevad nii nagu mu sõbranna kõige koledamas unenäos näeb, ehk siis kaks eksi saavad jälle kokku. Aga ju siis see peab nii minema.  Vägisi selle vastu nagunii ei saa. Oluliselt suurem on siiski tõenäosus, et eksid jäävad eksideks, ju oli nende lahkuminekul oma põhjus.  

Üks asi peab saama meile kõikidele selgeks- kedagi vägisi kinni hoida ei ole mõtet ja see pole ka võimalik. Jah füüsiliselt saad kellegi keha voodis enda kõrval hoida, aga see, kus on ta mõtted ja unistused, sina ei kontrolli. Sa võid seada kellelegi reegleid ja piiranguid, kuid oma mõtetes ja unistustes oleme kõik vabad. Küsisin sõbrannalt, kas ta eelistaks, et mees küll ei suhtleks selle eksiga, aga oleks mõtetes pidevalt tema juures? Loomulikult mitte!  Aga mis siis teha?  MIna arvan, et ole sina ise. Ole tore, siiras, rõõmus, armasta ennast, ja siis saad kõike seda vastu, mida ise pakud.

Küsimus ei ole isegi mitte selles, miks eks nii teeb ja mis tagamõtted tal on ning kuidas sinu mees sellesse suhtub. Küsimus on ainult sinus, ehk antud juhul minu sõbrannas- kuidas tema seda võtab ja miks ta seda normaalselt ei suuda võtta.

Siinjuures küsin ma teilt kolm küsimust, mis aitavad ka minu sõbrannal õige vastuseni jõuda:

1. Kas sa oled kunagi tundnud, et mingi mehe pärast nutetud pisarad või mõne naise pärast tuntud armukadedus on end heas mõttes ära tasunud?
2. Kui sa endast lugu pead, end armastad ja tahad olla õnnelik, kas sa oleksid nõus olema koos kellegagi, kes sind ei austa ning keda sa õnnelikuks ei tee?
3. Kujuta ette, et sa mõtled kellegi või millegi peale. Nüüd tuleb keegi ja ütleb, et sa ei tohi enam sellele mõelda. Sa tead, et ta nagunii ei saa kunagi teada, kas sa mõtlesid või mitte. Sa lubad seetõttu kergekäeliselt, et enam ei mõtle. Aga tegelikult mõtled, ja veel rohkem. Isegi kui saavutad selle, et su mees ei suhtle enam temaga, siis sa ei saa tal keelate mõtlemist. Kuidas kedagi mõtetest välja saada? Vastus on lihtne, anna talle paremaid mõtteid, mida mõelda ja mis seovaid teid positiivses emotsionaalses mõttes. Ole tore inimene, siiras ja lõbus naine, hea sõber, armasta ennast ja oma lähedasi ning näita seda ka välja…ära sea neile oma egost tulenevaid piiranguid ja sa saad kõik, mida soovid. Nii uskumatu kui see ka ei ole…

Kui oled asjad selgeks mõelnud, tunduvad need palju lihtsamad, onju.

Kuidas on sinul lood oma mehe eksidega? Kas piinad end rumalate mõtetega või elad oma elu ja tunned sellest rõõmu?