Meeste turn off nr. 9: Naised, kes pole seksuaalselt spontaansed

" Minu girlfriend teeb armatsemisest alati nii suure numbri. Alustuseks veedab ta vähemalt pool tundi vannitoas pestes ja kreemitades. Siis peab ta magamistoa valmis seadma: küünlad igal pool ja imekaunis muusika. Selleks ajaks kui tema valmis saab, on minu huvi läinud. Mul on selline tunne, nagu valmistuks ta mingiks etteasteks, milles mina pean kõrvalosa mängima. Vahel on planeerimine tõepoolest kena. Aga temaga peab see olema alati täpselt planeeritud või ei tohi seda üldse olla."

"Mulle meeldib spontaanne seks - see kütab mu tõeliselt üles. Aga minu tüdruk pole selleks pea kunagi valmis. Tal on alati mingi vabandus käepärast, miks see aeg ei sobinud - tal oli vaja duši alla minna või ootas ta telefonikõnet. Ma ei tahtnud seda sugugi alati niimoodi - vahel armatsesime tundide kaupa ja see oli tõeline rituaal. Aga vahetevahel oleksin ma tahtnud, et ta kõik muu kõrvale jätaks ja ütleks: "Ma tahan sind kohe!"

Seksimine pakub meestele isevärki spontaansust, vabadust ja kirge, kui nad seda endale lubavad. Rohkem teadvustatud , aeglasemas, järkjärgulises armatsemises võib see kaduma minna.

 

” Minu girlfriend teeb armatsemisest alati nii suure numbri. Alustuseks veedab ta vähemalt pool tundi vannitoas pestes ja kreemitades. Siis peab ta magamistoa valmis seadma: küünlad igal pool ja imekaunis muusika. Selleks ajaks kui tema valmis saab, on minu huvi läinud. Mul on selline tunne, nagu valmistuks ta mingiks etteasteks, milles mina pean kõrvalosa mängima. Vahel on planeerimine tõepoolest kena. Aga temaga peab see olema alati täpselt planeeritud või ei tohi seda üldse olla.”

“Mulle meeldib spontaanne seks – see kütab mu tõeliselt üles. Aga minu tüdruk pole selleks pea kunagi valmis. Tal on alati mingi vabandus käepärast, miks see aeg ei sobinud – tal oli vaja duši alla minna või ootas ta telefonikõnet. Ma ei tahtnud seda sugugi alati niimoodi – vahel armatsesime tundide kaupa ja see oli tõeline rituaal. Aga vahetevahel oleksin ma tahtnud, et ta kõik muu kõrvale jätaks ja ütleks: “Ma tahan sind kohe!”

Seksimine pakub meestele isevärki spontaansust, vabadust ja kirge, kui nad seda endale lubavad. Rohkem teadvustatud , aeglasemas, järkjärgulises armatsemises võib see kaduma minna.

Miks see mehed maha jahutab?

1. See teeb seksist etenduse, milles mehed on sunnitud üles astuma.

Kui naised valmistuvad seksiks kui suureks ettevõtmiseks, siis tundub meestele, et neid sunnitakse esinema.

2. Mehed tunnevad end pärsituna

Sinu partner on erutunud ja tahab sinuga armatseda. Sa oled nõus – ja kaod kahekümneks minutiks vannituppa, pannes ta enda järel ootama. 

Mida ta tunneb? Et teda kamandatakse ja kontorollitakse.

3. See tekitab mehes tunde, et  seks ei meeldi sulle tegelikult.

Kui naine ei luba endale kunagi spontaanset seksi, siis järeldab tema partner, et seks ei meeldi talle eriti või et tal pole kunagi tugevat seksuaaltungi, kuna ta kontrollib end nii hästi.

Miks naised seda teevad?

1. Me kardame seksuaalselt enesekontrolli kaotada.

Naistel on raske eneselegi tunnistada, et nad tahavad vahel lihtsalt himuralt seksida. Sa tabad end koos partneriga trepil seismas ja sa tahaskid seda kohe sealsamas  teha. Tõenäoliselt on sul piinlik ja sa tunned end odavana või litsakana.

Teiste sõnadega on sul tõenäoliselt ebamugav seksuaalselt enesekontrolli kaotada. Selle edasilükkamine annab sulle võimaluse enesekontrolli tagasi saada, kuigi sa võid kaotada suurepärase kirehetke.

2. On raske oma partneri suhtes spontaanset iha tunda, kui sa tunned end tema poolt emotsionaalselt hüljatuna.

Enamus naisi teab, et vajame vähem füüsilist eelmnägu, kui oleme armatsemisele eelnenud päeval või õhtul saanud piisavalt armastust, tähelepanu või kiindumust.

Raske on erutuda partneri peale, kes pole sind terve nädal peaaegu puutunudki ja loodab, et sa siis, kui tal järsku seksi tuju tuleb, talle metsiku kirega vastad.

Enese ette valmistamine pika vanniskäiguga, toa kaunistamine küünaldega ja kõik teised mittespontaansed teod võivad aidata sul vastavat meeleolu luua, kui su partner pole seda teinud.

Lahendus

Mehed igatsevad himurat andumist samavõrd kui naised igatsevad armatsemise ohutust ja õrnust. Me teeme naistena sageli selle vea, et arvustame partnerit, kui ta tahab seksida ja oletame ekslikult, et see tähendab seda, et ta ei hooli meist sama palju, kui neil õhtutel,  mil ta tahtis romantilisemalt armatseda.

Tegelikult oleksid mehed armatsedes parimad armukesed, kui me annaksime neile loa vahel seksides armatsemisest loobuda.

 

 

Triin Tisler