Miks ta teise juurde läheb?

Miks ta teise juurde läheb?

Naised ja mehed on erinevad. Teie ees on neli asja, mida naisel on raske mehe juures mõista, kuid need on peamised, mis suhetes pingeid tekitavad.  Need on: 1.Tal on stress. 2. Õnnestumine on kõige tähtsam 3. Ära muuda enda probleeme tema omadeks! 4. Ta tahab end tunda vajalikuna

Naised ja mehed on erinevad. Teie ees on neli asja, mida naisel on raske mehe juures mõista, kuid need on peamised, mis suhetes pingeid tekitavad.

1.Tal on stress.

Kui naine saab pärast väsitavat päeva sõbrannadega kokku, siis näitab ta oma halba tuju välja ja räägib, mis on viltu läinud. Isegi kui ta ise ei taha rääkida, uurivad sõbratarid nii kaua kui ta kõnelema hakkab. Pärast on tunne märksa kergem.

Mehele tähendab muredest rääkimine nõrkuse ja vigade näitamist. Selle tunde on meie kultuur mehesse istutanud juba lapseeas. Mehed ju ei nuta. Mees tunneb sageli stressi. Ta leevendab seda teisiti kui naine ja naisele tundub see kummaline. ( Hiljutisest uuringust selgus, et õllejoomine – meeldiv ajaviide pärast tööd – on nauding vaid 9,5 % meestest. Ülejäänud tunnistasid, et õlu vähendab pingeid.)

Mida mõtled sina: Kui mees mõtleb oma muredele üksi ega jaga neid sinuga, arvad, et ta hoiab sinust eemale. Sa tunned end tõrjutuna.

Mida võiksid teha: Anna talle aega. Kui vaikimine ja endassesüvenemine või õllejoomine aitab tal pingeid maandada, siis ära tee etteheiteid, et ta pole terve tund sõnagi lausunud. Kui ta on valmis sinuga suhtlema, siis vasta temale sõbralikult. See annab signaali, et tema viis stressiga toime tulla on sulle vastuvõetav. Samas annad mõista, et kui ta rääkida tahab, sa oled selleks valmis.

2. Õnnestumine on kõige tähtsam

Ta ei loe lastele unejuttu ega pese nõusid. Alati oled sina see, kes küsib, mida ta pühade ajal tahaks teha. Grill, mille palusid kuuri tõsta juba nädalate eest, hakkab keset aeda tasapisi roostetama.

Mida mõtled sina: Sa oled pahur, et mees on laisk. Mõtled, et ta lihtsalt ei hooli. Mees ei tee paljusid asju seetõttu, et talle tundub: see ei tule tal kõige paremini välja.

Mida võiksid teha: Meestele meeldib, kui käsile võetud asjad õnnestuvad. Kui miski võib ebaõnnestuda, siis ta lihtsalt ei taha seda teha. Ära käi talle peale. Selle asemel anna teada, et on tubli ka siis, kui lina läheb kogemata tagurpidi. Kiida ja meelita teda.

3. Ära muuda enda probleeme tema omadeks!

On loomulik, et mõni mees on ihaldusväärsem kui teised. Kui suhe kujuneb näiteks väga ihaldatava ja vähem ihaldava inimese vahel, siis võib see tekitada pingeid, sest ühel on rohkem võimalusi kui teisel.

Mida mõtled sina: Kaugemas plaanis tüdineb pilkupüüdev naine oma “igavast” mehest. Seda annab naine kindlasti teada ka oma kallimale, vihjates või otse näkku öeldes. Loomulikult ei ole selline suhe toimiv. Mehe ainus viis tõestada, et keegi teda veel tahab, on võrgutada teine naine.

Mida võiksid teha: Kui sulle tundub, et sa oled valinud kaasaks kraad madalama partneri ning sa enam teda ei ihalda, on suhe tõenäoliselt karil. Siiski tasub proovida nõustaja abi – ta võib sul aidata jälle näha oma kaasa neid külgi, millega ta sind kunagi köitis.

Kui aga oled valinud kaasaks väga ihaldusväärse mehe, siis ei tähenda see, et ta ei vaja sinu tunnustust. Vastupidi – temalgi on tarvis tõestust, et sa märkad tema positiivseid külgi. Sinagi saad nii suhtelt rohkem tagasi. Kui tekitad mehes tunde, et teda armastatakse ja väärtustatakse, siis ei teki tal vajadust kellegi teise järele.

4. Ta tahab end tunda vajalikuna

Naised on viimasel ajal muutunud nii iseseisvaks, et mees tunneb end tagaplaanile jäetuna. Mida mees soovib? Naise iseseisvus tekitab mehes tunde, et ta ei ole naisele oluline lüli elujärje parandamisel ja tema õnnelikuks tegemisel.

Mida mõtled sina: Oled näinud palju vaeva, et saavutada iseseisvust.

Mida võiksid teha: On väga oluline, et mees teaks, et tal on olnud naise edus oma roll. Kindlasti on ta, võibolla märkamatult, olnud sulle julgustajaks, vaimseks toeks või nõuandjaks. Ta tahab olla sulle tähtis. Tugevas ja terves suhtes tunnevad mõlemad pooled, et nad muudavad partneri elu paremaks.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid