Minu probleem+ Sinu probleem= Meie probleem

16 kommentaari
Minu probleem+ Sinu probleem= Meie probleem

Tihti kuuleme ühte suhtepoolt mõne probleemi üle kurtmas ning teist ütlemas “Minul pole sellega midagi pistmist”. On kuulda ka inimesi täie tõsidusega ütlemas “Sinu armukadedus/ viha/stress on sinu probleem”. On inimesi, kes on oma partnerile öelnud “Ma ei ole rahul sinu töötundidega /meie elukohaga/ meie söömisharjumustega/ sellega, kuidas sa voodis oma küünealuseid puhastad”, saades vastuseks “Minul sellega küll probleemi ei ole”. On ikka küll. Tegelikult on nii, et kui sinu partner ei ole õnnelik, siis see ongi sinu probleem. See on teie ühine probleem ja selle lahendamiseks on vaja koostööd. Sellepärast me kasutasimegi sõna “partner”, sest te mõlemad olete sellega seotud.    

Tihti kuuleme ühte suhtepoolt mõne probleemi üle kurtmas ning teist ütlemas “Minul pole sellega midagi pistmist”. On kuulda ka inimesi täie tõsidusega ütlemas “Sinu armukadedus/ viha/stress on sinu probleem”.

On inimesi, kes on oma partnerile öelnud “Ma ei ole rahul sinu töötundidega /meie elukohaga/ meie söömisharjumustega/ sellega, kuidas sa voodis oma küünealuseid puhastad”, saades vastuseks “Minul sellega küll probleemi ei ole”.

On ikka küll. Tegelikult on nii, et kui sinu partner ei ole õnnelik, siis see ongi sinu probleem. See on teie ühine probleem ja selle lahendamiseks on vaja koostööd. Sellepärast me kasutasimegi sõna “partner”, sest te mõlemad olete sellega seotud.

“Selline suhtumine ärritab mind tegelikult väga. Minu meelest on see kohutavalt kurb, kui partner ütleb, et ta ei ole õnnelik ja sa ei hooli sellest üldse ega ürita teha kõike, mis sinu võimuses, et olukorda paremaks muuta. Sinu partner ei tähenda sulle piisavalt, et end sellest häirida lasta,” arutleb Richard Templar raamatu “Rulers of love” autor.

Ainuüksi fakt, et sinu partner on õnnetu, on probleem. Punkt. Pole tähtsust, mis on selle põhjus, kas oled temaga sama meelt või eri meelt, kas pead oma partneri käitumist rumalaks, ebaloogiliseks, haledaks või tähtsusetuks. Fakt, et ta on õnnetu, on probleem ja just Sinu probleem.

Kui sinu partner tuleb ja ütleb, et midagi on valesti, võta seda tõsiselt. See ei tähenda seda, et pead kohe oma tööst loobuma, mujale kolima, lapsi juurde muretsema, olemasolevatest lastest lahti saama või millega iganes talle mitte kannatusi põhjustama. 

Pead endale lihtsalt aru andma, et see on teie ühine probleem ning sellele tuleb ka ühiselt lahendus leida, nagu harilikult.

Kuidas see siis harilikult käib? Te räägite. Arutate seda, jõuate järeldusele, miks see tema jaoks probleem on ja mida saate ette võtta, et probleemile selline lahendus leida, millega mõlemad rahule jääte ning mis ühele teist uusi muresid kaela ei too. See tähendab “teile mõlemale uusi muresid kaela ei too”. Sest loomulikult ainult sedasorti probleeme ühes tugevas suhtes leidubki – ühiseid.

 

 

Triin Tisler

Sarnased artiklid