Suhtereegel nr. 7: kui sul on öelda midagi head, siis ütle

Suhtereegel nr. 7: kui sul on öelda midagi head, siis ütle

Selline vestlus on partnerite vahel, kes pikemalt koos on olnud, üsna levinud: “Sa ei ütle mulle enam üldse, et ma näen kena välja.” “Sa tead ju, et näed. See peaks niigi selge olema.” Teema kordusi teisendatud kujul on muidugi erinevaid ja jutt ei pruugi üldse välimuse ümber tiirelda, kuigi see on üks peamisi vestlusteemasid. Teine sagedasem teemaarendus on selline: “Sa ei ütle mulle kunagi/ piisavalt tihti, et mind armastad” ( ja järgneb sama vastus). Me kõik vajame kinnitust ja julgustust. Me oleme inimesed, just nii me toimime. Kõigile meeldib kiitusi kuulda, kui nad midagi hästi teevad. Sellepärast jagataksegi koolis auhindu, kuigi lapsed teavad niigi, kes parima tulemuse saavutas. Sellepärast peetakse tseremooniaid nagu Oscarite jagamine ja Spordi Aastaauhinnad. Sellepärast ütled oma lastele, et armastad neid. Iga inimene tahab, et teda tunnustataks ja kiidetaks ning peamine viis seda teha, on talle midagi head öelda.

Selline vestlus on partnerite vahel, kes pikemalt koos on olnud, üsna levinud: “Sa ei ütle mulle enam üldse, et ma näen kena välja.” “Sa tead ju, et näed. See peaks niigi selge olema.”

Teema kordusi teisendatud kujul on muidugi erinevaid ja jutt ei pruugi üldse välimuse ümber tiirelda, kuigi see on üks peamisi vestlusteemasid. Teine sagedasem teemaarendus on selline: “Sa ei ütle mulle kunagi/ piisavalt tihti, et mind armastad” ( ja järgneb sama vastus).

Me kõik vajame kinnitust ja julgustust. Me oleme inimesed, just nii me toimime. Kõigile meeldib kiitusi kuulda, kui nad midagi hästi teevad. Sellepärast jagataksegi koolis auhindu, kuigi lapsed teavad niigi, kes parima tulemuse saavutas. Sellepärast peetakse tseremooniaid nagu Oscarite jagamine ja Spordi Aastaauhinnad. Sellepärast ütled oma lastele, et armastad neid. Iga inimene tahab, et teda tunnustataks ja kiidetaks ning peamine viis seda teha, on talle midagi head öelda.

Ja miks peaks sinu partner teistsugune olema? Ja kui ta sind armastab, tähendab sinu heakskiit talle rohkem kui kellegi teise oma. Nii pead oma partnerile ütlema, kui sulle meeldib või oled rahul sellega:

* et ta kena välja näeb

* et ta on eriti lahke, hoolitsev või kannatlik

* et ta on teinud midagi, mida austad või imetled

* et ta on valmistanud midagi head – maitsva toidu või südamliku kingituse

* et ta on olnud eriti nutikas või loov

* et ta on sind naerma ajanud või sinu meelt lahutanud

Samuti peaksid talle ütlema, et armastad teda. “Mina isiklikult ei näe põhjust seda teha vähem kui kord päevas, rohkem aga on alati lubatud. Ja ma ei pea silmas sellist pealiskaudset “Ma armastan sind”, mida oled harjunud ütlema iga kord, kui hommikul kodust lahkud või magama heites tuled kustutad. Ka see on tore, aga harjumuseks muutudes kaotab oma tegeliku sisu. Nii et jälgi, et ütleksid seda talle ka ootamatudel hetkedel,” soovitab suhtereeglite looja Richard Templar.

Kõik see aitab su partneril tunda, et hoolid temast ja pead teda kalliks – ning seeläbi parandad sa tema ensetunnet. Ja seda sa ju soovidki. Nii et selle asemel, et mõelda: “See on ilmselge, ma ei peaks seda ütlemagi,” tuleb sul mõelda, “See on ilmselge, miks mitte seda talle öelda?”

See on suhtereegel, mida tasuks laiendada ka oma lastele, perele ning sõpradele. Alguses harjuta end oma partneriga suheldes osavaks ning siis jätka avaramal rindel, leides häid asju, mida öleda kõigile teistelegi tuttavatele.

 

 

Allikas: R. Templar “Rules of love”

 

 

Triin Tisler