Reklaam sulgub sekundi pärast

PAARISUHTETERAPEUT REELIKA KRAVETS SOOVITAB: kuidas luua suhtes pinnas võimsaks erootiliseks pingeks

Karin Karu

kirg suhtes
kirg suhtes — FOTO: 123rf.com

Superviseeritav paari- ja pereterapeut Reelika Kravets möönab, et kirg ei kao suhtest ära, vaid me ise kaotame selle.

Kravets tõdeb, et selline asi nagu spontaanne iha on pigem müstifikatsioon. "Sellest kinnisideest lahtilaskmine võimaldab fokusseerida naudingule, mitte taga ajada müütilist kirge, mis suhte alguses on ju reaktsioon uudsusele. Suhte alguses, kui seksuaalne iha on tavapäraselt võimsam, on uudsust, teadmatust, seikluslikkust, tundmatut - sellest kirg toitubki. Partner on tabamatu ja salapärane, autonoomne, meist sõltumatu isik, kelle tundmaõppimine pakub avastamisrõõmu. Suhte alguse ajaline ja füüsiline distants on samuti midagi, mis elevuse ja ootusäreusega toidab erutust," sõnab ta.

Aastate raames kipub kirg aga tuhmuma. "Suhte arenedes kahaneb uudsuse määr ja sellega ka iha, kuna kasvab rutiinide ja korduste ehk tuttavlikkuse ja turvalisuse määr. Kui minast saab meie, siis suhe on etteaimatavam ning sellevõrra vähem iseenesuslikku erutust tekitav. Sellest kirg ei toitu, vaid kuhtub. Mingis mõttes paradoksaalne, kui armastus kasvab tänu kasvanud turvalisusetundele, aga iha kahaneb, kas pole?"

Kui sa aga soovid kire oma suhtesse tagasi tuua, siis soovitab terapeut järgmist: "Kui sulle on oluline iha säilitamine ja kire taasloomine paarisuhtes, siis alusta endast. Mõtle, millises olekus või millisest tegevusest haaratuna oled Sa enda jaoks oma parimas energias? Kas see võiks Sind kanda nii, et osa Sinu erutusest tuleb Sinu enda seesmise olemuse nautimisest nii, et kogu vastutus ei ole partneril? Kaalu, kas Sinus on neid kohti, mida hoida looritatuna partneri eest - salapärasena, müstilisena, mis pakuks partnerile avastamisrõõmu. Avasta teemad, kus Su tuttav ja turvaline partner on Su jaoks siiski veel mõnevõrra tundmatu. Mis on need unistused, igatsused, tobedused ja üllatavused, mille kohta võiksid temalt uurida ning mille kohta võiksid isegi enda kohta lugusid rääkida? Aeg-ajalt tasub mõttes tagasi minna suhtealguse juurde, kui partner oma uudsuses oli sõnulseletamatult erutav. Mana see kujutluspilt endale silme ette ning taasloo see hetk oma fantaasias. Kui ühildad kõige selle mängulisusega ja mõnikord lisad vürtsi keskkonnavahetuse näol, siis on Sul hea pinnas võimsaks erootiliseks pingeks. Kire säilitamise võti on sinu käes," õpetab Kravets.