Reklaam sulgub sekundi pärast

SUHTETERAPEUT SILLE JÕGEVA  õpetus: nii tehes muutub kirg suhtes veelgi naudingute rohkemaks

Karin Karu

armunud paar
armunud paar — FOTO: 123rf.com

Suhte alguses on kõik alati imeline, kirg on nii suur, et võtab lausa silme eest mustaks ning elu koos armastatuga tundub lausa täiuslik.

Paraku kipub see suur kirg aastate raames raugema ning ühel hetkel kaob täiesti.

Suhteterapeut Sille Jõgeva möönab, et kirg ei kao suhtest ära, kui mõlemad osapooled seda teadlikult toidavad.

"Üks levinumaid niiöelda vigu ongi uskumus, et selline see paarisuhe ongi, et aastatega kirg kaob, rutiin suhtes on justkui paratamatus. Paljud kaua koos olnud paarid on meie suhtekoolituse alguses väitnud, et me oleme nii kaua koos olnud, me teame teineteisest juba kõike ja lõpuringis jaganud, et uskumatu kui palju ma oma kaasa kohta teada sain ... rohkem kui eelmise 10 aasta jooksul. Kirg on seotud avastamisega, põnevusega, julgusega, avatusega, haavatav olemisega, usaldusega ja kirge on keeruline tunda kui ollakse hirmul, kurnatud, kui on pidevalt kiire ja palju stressi ning keegi pidevalt nõuab tähelepanu," nendib Jõgeva.

"Samuti vajab kirg julgust ja oskust jagada oma soove, tundeid, samuti ka hirme ja piire," soovitab terapeut paaridel ka iseenda ja oma heaolu eest hoolt kanda ning ühtlasi kallimaga rohkem rääkida ning avatud dialooge pidada.

"Kõige raskem on astuda see esimene samm, et üldse tunnistada kire puudumist ja enda oskamatust seda tagasi tuua, aga kui see samm on tehtud, siis on väga mõistlik vajadusel ka näiteks abi otsida suhteteraapiast või koolitustelt," ütleb Sille.

Lõpetuseks lisab terapeut: "Kui paar on kõigest eelnevast teadlik ja pühendub suhte teadlikule arendamisele ja parendamisele, siis aastatega muutub kirg veelgi sügavamaks, tänuväärsemaks ja naudingute rohkemaks."