Uuring: mehed elavad lahkuminekut raskemini üle

Uuring: mehed elavad lahkuminekut raskemini üle

USA Wake Foresti ülikooli psühholoogide sõnul mõjutab lahkuminek mehi rohkem kui naisi, kirjutab The Telegraph. Uuringus osales 1000 vallalist noort vanuses 18- 23 eluaastat.  

USA Wake Foresti ülikooli psühholoogide sõnul mõjutab lahkuminek mehi rohkem kui naisi, kirjutab The Telegraph.

Uuringus osales 1000 vallalist noort vanuses 18- 23 eluaastat.

“Meie uuringus olid vaatluse all mitte abielushuted, vaid kooselusuhted ning partnerite emotsionaalne heaolu. Üllatav oli see, et suhte kvaliteet, selle halvenemine või lõppemine mõjutab mehi rohkem kui naisi,” ütles psühholoog Robin Simon.

Põhjuseks võib olla see, et naistel on pere ja sõpradega tavaliselt lähedasemad suhted kui meestel ning nad räägivad neile oma elust rohkem. Meestele võib tema partner olla tihtipeale ainus, kellele ta julgeb end lõpuni avada. Kui aga suhe jookseb karile, siis on see löök nii mehe enesehinnangu kui ka identiteedi pihta.

Teadlased jõudsid järeldusele, et naised defineerivad end selle järgi, kas nad on suhtes või ei ole, mitte selle põhjal, kas suhe tekitab kestvat õnnetunnet.  Mehed seevastu otsivad kvaliteetset suhet ja õnnetunnet ning suhte lõppemisel ei taha nad sellest enamasti rääkida, vaid eelistavad südamevalust vabaneda alkoholi või narkootikumide toel.

Triin Tisler