Reklaam sulgub sekundi pärast

10 asja, mida peale kaalutõusu kindlasti teha ei tohi

Oled mõned kilod kaalus juurde võtnud? Seda juhtub ja see on täiesti normaalne. Asjadest, mida tuleks kaalu langetamiseks teha, räägitakse iga päev. Siin on aga asjad, mida kaalutõusu puhul kindlasti teha ei tohi. 

Oled mõned kilod kaalus juurde võtnud? Seda juhtub ja see on täiesti normaalne. Asjadest, mida tuleks kaalu langetamiseks teha, räägitakse iga päev. Siin on aga asjad, mida kaalutõusu puhul kindlasti teha ei tohi. 

1. Ära hakka söögikordi vahele jätma. See ei aita pikemas perspektiivis kaalukaotusele kuidagi kaasa. Uuringud kinnitavad, et iga paari tunni tagant söömine aitab sinu veresuhkrut stabiilsena hoida. Pane paika kindlad söögiajad ning pea neist kinni. 

2. Ära süüdista ennast. Peeglist lisandunud kaalu vaatamine ning selle üle kurvastamine ei põleta üleliigset rasva ära. Pigem hakkab selline suhtumine sinu vastu töötama. Inimesed, kes on enda suhtes leplikud, suudavad paremini oma käitumismustreid muuta. Kui oled enda vastu karm, siis viib see su endast välja ja see viib omakorda emotsioonidest tingitud õgimiseni. 

3. Ära mine uusi riideid soetama. Kaalukaotus võtab aega, nii et oma kitsastesse teksapükstesse ei pruugi sa mõnda aega mahtuda, aga see ei tähenda, et peaksid kohe uute, hinnaliste ning suuremate järgi tormama. Mine second hand´i ja vali endale sealt rõivad, milles ennast mugavalt tunned. Pea meeles, et suurem kaalunumber on ajutine ning see ei vääri suurte summade kulutamist. 

4. Ära astu iga 10 minuti tagant kaalule. Tervisliku kaalukaotuse võtmeks on järjepidevus ning kannatlikkus oma dieedi ning treeningute suhtes. Samuti tuleks piisavalt magada ning stressi kontrolli all hoida. Pea meeles, et kaalunumbrit mõjutavad nii tarbitud vee kogus, kellaaeg ning ka hormoonid. Kaalu ennast üks kord nädalas ja tee seda hommikul. 

5. Ära tee liiga palju trenni. Alusta aeglaselt ja tasapisi. Kui oled liiga ambitsioonikas, võib terve plaan kokku kukkuda. Ole realistlik. Liigne treenimine võib viia ülesöömiseni, mis aitab sul kaalus hoopis juurde võtta. 

6. Ära tee liiga vähe trenni. Arvad, et liigne kaal võib olla tingitud suurenenud lihasmassist? Osad naised kardavad, et näiteks raskuste tõstmine kasvatab nende lihaseid liigselt ning seetõttu ei tee nad taolisi harjutusi üldse. Tegelikkuses aitab lihaste töö samuti kaalu kaotada. 

7. Ära proovi kiirdieeti. Kiired dieedid omavad ainult ajutist mõju ning maksavad hiljem veel suurema kaalutõusu näol kätte. Kui soovid kaalu kaotada ja seejuures ka oma tervise eest hoolitseda, siis vali alati pikem, kuid kindlam meetod. 

8. Ära ignoreeri näljatunnet. Oma keha kuulamine aitab hoiduda ülesöömisest. See ei juhtu üleöö, sa pead õppima oma keha tunnetama. Organism ütleb sulle täpselt, mida ja kui palju vaja on. 

9. Ära mõtle keelatud toiduainetele. Miks raisata oma energiat kurvastamisele, et sa teatud toite süüa ei tohi. Mõtle parem, kui palju häid asju on lubatud toiduainete nimekirjas ja mida kõike neist teha annab. Oled palju õnnelikum, kui suudad positiivselt mõelda. 

10. Ära lepi lisandunud kaaluga ja ära anna alla. Keskendu väikestele eesmärkidele, saavutatavatele eesmärkidele. Kui mõistad, et oled võimeline need ellu viima, siis saad motivatsiooni juurde ning ka soovitud kaalunumber taastub kiiremini, kui arvata oskad. 

 

Allikas: womenshealthmag.com