10 toiduainet, mis aitavad sul paremini magada

10 toiduainet, mis aitavad sul paremini magada

Selle asemel, et terve öö ennast voodis küljelt küljele veeretada ning pidevalt kella vaadata võiksid hoopis oma õhtuse menüü kriitilise pilguga üle kontrollida. Järgnevad toiduained võiksid õhtusöögilaual esindatud olla, sest need aitavad sul tunduvalt paremini magada. 

Selle asemel, et terve öö ennast voodis küljelt küljele veeretada ning pidevalt kella vaadata, võiksid hoopis oma õhtuse menüü kriitilise pilguga üle kontrollida. Järgnevad toiduained võiksid õhtusöögilaual esindatud olla, sest need aitavad sul tunduvalt paremini magada. 

1. Piim 

Klaas sooja piima enne magama minekut on alati hea valik: piim sisaldab kaltsiumit, mis lõõgastab sinu lihaseid ning reguleerib melatoniini tootmist. Piimas sisalduvad aminohapped muudavad su rahulikumaks. Joo klaas piima enne magamaminekut või kui juhtud öösel üles ärkama. 

2. Kirsid 

Kirsid (eriti hapud kirsid) sisaldavad melatoniini- hormooni, mis aitab sul sügavalt magada. Kõige parem oleks kirsse süüa tund või kaks enne uinumist või juua haput kirsimahla kaks korda päevas. 

3. Kreeka pähklid

Ka Kreeka pähklid sisaldavad melatoniini – söö peotäis umbes tund enne uinumist. 

4. Mandlid

Mandlid sisaldavad magneesiumit, mis aitab sul lõõgastuda ning proteiine, mis hoiavad veresuhkru taseme ühtlasena. Peotäis mandleid päevas tuleb kasuks ka parandab ka sinu aju tööd ning muudab luud tugevamaks. 

5. Lehtsalat 

Kuigi salat ei ole tüüpiline õhtune suutäis, on see unele äärmiselt kasulik. Lehtsalatis leiduvad ained aitavad sul lõõgastuda ning ennast rahulikuna tunda. Hea une tagamiseks võid salatilehtedest ka teed teha. Lisa sinna natuke mett ja sügav uni on garanteeritud. 

6. Juust

Nagu kõik piimatooted, sisaldab juust kaltsiumit, mis aitab stressi leevendada ja lihaseid lõdvestada. Kuna juustuvalik on lai, saad igal õhtul midagi uut proovida. 

7. Hummus 

Söö igal õhtul paar tundi enne magamaminekut paar täisteraküpsist, millel on paar teelusikatäit hummust. 

8. Banaanid 

Banaanid sisaldavad palju kaltsiumit ning kaaliumit. Need kaks mineraali aitavad sul rahulikult magada. Söö üks väike banaan tund enne magamaminekut. 

9. Jasmiini-riis

Kui paljas riis sulle isuäratav ei tundu, siis võid seda segada piima või meega. Jasmiini-riis on öösel sinu ajule kasulik ning ühtlasi sisaldab palju erinevaid aineid, mis on välja puhkamiseks äärmiselt vajalikud. 

10. Mesi 

Tass kummeliteed meega enne magama jäämist kindlustab sulle rahuliku öö ning magusad unenäod. 

 

Allikas: bedroom.about.com