2 asja, mida pärast söömist kindlasti teha ei tohiks!

Iga kord, kui me midagi sööme, tuleb organismil see ka läbi seedida ning selleks vajab keha aega. Mida suurem söögikord, seda kauem seedimisprotsess kestab ning selleks vajab organism energiat. Sageli muudame me seedimisprotsessi oma organismi jaoks keerulisemaks ja seda täiesti teadmatult - tehes asju, mida pärast sööki teha ei tasu.

Iga kord, kui me midagi sööme, tuleb organismil see ka läbi seedida ning selleks vajab keha aega. Mida suurem söögikord, seda kauem seedimisprotsess kestab ning selleks vajab organism energiat. Sageli muudame me seedimisprotsessi oma organismi jaoks keerulisemaks ja seda täiesti teadmatult – tehes asju, mida pärast sööki teha ei tasu.

Kui sa oled just söömise lõpetanud, siis kohe kindlasti ei tasu diivanile pikali asendisse minna! Istuvas ja püstioleku asendis saab organism toitu seedida, ent pikali olles on see oluliselt keerulisem ja tulemuseks võivad olla ebameeldivad kõhugaasid. Magama minek oleks veel hullem. Kui oled korralikult söönud, siis võiksid tund-poolteist pärast seda mõne rahulikuma tegevusega aega veeta.

Trenni ei tohi samuti kohe pärast trenni teha, sest sellisel juhul võib toit üles tulla. Raske füüsiline töö pole samuti soovitatav.

Ja mis veel – vähemalt tund aega pärast söömist ega ega ka söömise ajal ei tohiks vett ega muud vedelikku tarbida, sest see takistab korralikku ja tervislikku seedimist. Nimelt, tahke toidu söömisel vedelikke juues, kaovad soolestikust seedeensüümid, mis aitavad seedimist kiirendada. Juues toidu kõrvale liigselt vedelikke, segame sapi ja maohappe looduslikku koostist, mille tagajärjel aeglustubki kogu seedeprotsess. 

Kokkuvõte – pärast söömist tuleb kehale anda aega, et ta saaks toitu rahulikult seedida. Lamades, magades või suurtes kogustes vedelikke tarbides muutub seedimine organismi jaoks väga keeruliseks.

Allikas: internet