3 põhjust, miks kalorite lugemine kaalu ei langeta

3 põhjust, miks kalorite lugemine kaalu ei langeta

Tõsi ta on, et kui sa tahad kaalust alla võtta, siis tuleb kulutada rohkem kaloreid, kui sa sisse sööd, ent sellegipoolest on kalorite lugemine üks igati tänamatu tegevus! See ei aita sul lisakilodest vabaneda, olulisem on keskenduda hoopis sellele, millest need kalorid tulevad ehk siis toidu kvaliteet on kõige alus!  Miks kalorite lugemine sind ei aita – sellest loe allpool lähemalt. 3 mõjuvat põhjust:

Tõsi ta on, et kui sa tahad kaalust alla võtta, siis tuleb kulutada rohkem kaloreid, kui sa sisse sööd, ent sellegipoolest on kalorite lugemine üks igati tänamatu tegevus! See ei aita sul lisakilodest vabaneda, olulisem on keskenduda hoopis sellele, millest need kalorid tulevad ehk siis toidu kvaliteet on kõige alus!

Miks kalorite lugemine sind ei aita – sellest loe allpool lähemalt.

3 mõjuvat põhjust:

1. Kalorite lugemine eksitab!

Kõige suuremat rolli mängib see, millisest toidust sa kalorid kätte saad – kas sa sööd kalorid sisse rämpstoidust või täisväärtuslikust toidust! Kaloritest palju olulisemal kohal on rasvade, süsivesikute, valkude ning kiudainete osakaal sinu toidus. Kui sinu päevane kalorite tarbimise soovitus on 2000 kalorit ja sa otsustad need saiakeste ja küpsiste arvelt sisse süüa, siis kaal langema ei hakka. Ja mis veel – keha rasvaprotsent võib sellise eluviisiga lakke tõusta! Samas kui süüa näiteks putru, kala, puuvilju, köögivilju ja piimatooteid, on kaalust allavõtmine lihtne – muidugi juhul, kui sa kulutad rohkem, kui sisse sööd. 

2. Täpset kalorite arvestust on pea võimatu pidada!

Paljudel toitudel, mis poes müüakse, on kalorite märge ebatäpne! See võib kõikuda isegi mitmesaja kalori piires, mis tähendab, et sa võid tarbida kogemata rohkem kaloreid, kui sa ise arvad. Ka puuvilju ja köögivilju sa enne söömist ju kaaluma ei hakka. Täpseid toidukoguseid ja kaloreid järgida on mõttetu – tähtsam on süüa sisetunde järgi. Kui keha saab piisavalt toitaineid, siis kõht saab täis. Tühjad kalorid kõhtu ei täida, kuid puusadele rasvana ladestuvad küll. 

3. Kalorite lugemine tekitab stressi! Stress omakorda põhjustab kaalutõusu!

Kui sa oled endale pähe võtnud, et sa loed kaloreid, siis ei saa sa end restoranis einestades mugavalt tunda. See kõik kurnab ja tekitab stressi ning sa jääd ilma kõigest heast ja seda ilma põhjuseta. Kalorite lugemine on ajaraiskamine! Söö täisväärtuslikku toitu, liigu piisavalt ja küll need kilod ka tasapisi kaduma hakkavad.  

www.allwomenstalk.com