3 tarka trikki, kuidas ülekilodega hüvasti jätta

Naisi ja mehi, kes pole just oma ideaalses vormis, on väga palju - rohkem, kui neid, kes tõepoolest on saavutanud oma unistuste figuuri. Ent mis eristab neid kahte - inimesi, kes on oma kehas õnnetud, ja neid, kes armastavad oma keha? Vastus on lihtne: kõik saab alguse sellest, mis toimub sinu peas!

Naisi ja mehi, kes pole just oma ideaalses vormis, on väga palju – rohkem, kui neid, kes tõepoolest on saavutanud oma unistuste figuuri. Ent mis eristab neid kahte – inimesi, kes on oma kehas õnnetud, ja neid, kes armastavad oma keha? Vastus on lihtne: kõik saab alguse sellest, mis toimub sinu peas!

Õige suhtumine on kõige alus! Kui end kätte võtta ja matta maha igasugused ideed alla andmisest, on võimalik saavutada kõik oma eesmärgid. Ilusad ja õnnelikud inimesed on sihikindlad ja teavad, mida nad tahavad. Ja mis veel – nad armastavad ja hoiavad oma keha! Nad ei mürgita seda rämpstoiduga …

Kui ka sina soovid oma nii-öelda nõiaringist välja murda ning lisakilodega lõplikult hüvasti jätta, siis allpool olevad kolm pidepunkti aitavad sul õigel rajal püsida.

1. Vabane negatiivsetest mõtetest! Ole positiivne!

Mitmed uuringud on näidanud, et inimesed, kes suudavad ka keerulistes olukordades rahulikuks jääda, toituvad tervislikumalt ning valivad, mida nad söövad. Ka nende keha rasvaprotsent on tunduvalt madalam ning lihased paremas toonuses. Huvitav on ka see fakt, et positiivse ellusuhtumisega inimestel esineb väga harva üleliigset kõhurasva! Stress mõjutab meid negatiivselt, tekitab isusid rämpstoidu järele ning sellest tulenevad lisakilod tekitavad omakorda veelgi suuremat stressi. Astu sellest surnud ringist selg ees välja, muuda oma mõttemustrit ning õpi elu nautima. Siis ei teki sul ka vajadust oma keha nii-öelda tühja toiduga koormata.

2. Õpi elama hetkes! Õpi keskenduma!

Kellegi elu pole täiuslik ja meil kõigil tuleb ette hetki, mil me tunneme, et pingeid on liiga palju. Just need hetked on kõige ohtlikumad, sest siis kiputakse sageli oma mured rammusate toitude sisse matma. See ei ole lahendus, vaid pea liiva sisse peitmine! Kui sa suudad ka sellistel hetkedel keskenduda ning analüüsida seda, mis sinu peas toimub, siis ei haara sa krõpsupaki järgi, vaid leiad probleemidele lahendused. Kõik, mis juhtub, juhtub mingil põhjusel ja me kõik teeme vigu. Oluline on nendest õppida ja siis need unustada. Negatiivseid mõtteid ei pea endaga kaasas kandma, see on lisakoorem, mida sul vaja ei ole. Hinda ennast ja oma keha, hoia ja kuula seda. 

3. Suhtle rõõmsate ja aktiivsete inimestega!

Kui sinu ümber on inimesed, kes näevad vaid elu negatiivseid külgi ning kurdavad pidevalt oma raske elu üle, siis mõjub see sinu alateadvusele justkui tume pilv. Sa saad ise valida, milliste inimestega sa aega veedad! Suhtle elujaatavate inimestega, kes armastavad sportida ja hästi süüa. Positiivne ellusuhtumine hakkab külge, naermine on nakkav! Füüsiline aktiivsus on nauditav ja kui sellest saab harjumus, ei suuda ega taha sa oma endise elustiili juurde tagasi pöörduda. 

Väärtusta seda mis sul on – elu on imeline! 
Allikas: elitedaily.com
Toimetas: Karin Karu