4 toidunippi: prantsuse naise saleda figuuri saladused

4 toidunippi: prantsuse naise saleda figuuri saladused

Prantuse naisi on alati kauniteks ja saledateks peetud ning palju on tuntud huvi selle vastu, mil moel suudavad nad oma figuuri hoida – kõik need hõrgud juustud, värsked saiad, suussulavad makroonid, krepid ja palju muud head paremat on pärit just Prantsusmaalt. Tõsi ta on, et prantslannad armastavad söömist, nad ei pea dieeti ega jookse kaasa iga uue tervisehullustusega, mis näiteks kõik Hollywoodi naised oma menüüd muutma panevad.

Pranstuse naisi on alati kauniteks ja saledateks peetud ning palju on tuntud huvi selle vastu, mil moel suudavad nad oma figuuri hoida – kõik need hõrgud juustud, värsked saiad, suussulavad makroonid, krepid ja palju muud head paremat on pärit just Prantsusmaalt.

Tõsi ta on, et prantslannad armastavad söömist, nad ei pea dieeti ega jookse kaasa iga uue tervisehullustusega, mis näiteks kõik Hollywoodi naised oma menüüd muutma panevad.

Kuid mida Prantsuse naised siis teistmoodi teevad, et nad nii saledad ja kaunid välja näevad?

Allpool on välja toodud neli tõde, millest tasub kindlasti isegi õppust võtta! Halba see kindlasti ei tee!

1. Nad söövad ainult kvaliteetset ja puhast toitu

Prantsuse naine armastab iseennast ja nad usuvad ütlusesse: sa oled see, mida sa sööd! Nad ostavad värskeid tooraineid ning valivad poes kõige kvaliteetsema lihafilee, juustud ja küpsetised. Ei mingeid poolfabrikaate ega muud sarnast. Kas sa oled kunagi näinud Prantsuse naist, kes sööb näiteks Lay’s krõpse? Pigem eelistab ta hinnalist veini ja brie juustu.

2. Kui nad söövad, siis nad söövad

Söömiseks tuleb aega võtta, seda tuleb nautida ning keskenduda igale ampsule. Miks? Ühest otsast pakub selline söömisstiil suuremat gastronoomilist naudingut ja teisalt saab kõht ilusti aru, millal nuga ja kahvel käest panna. Aeglaselt süües ei teki ohtu üle süüa! Prantsuse naine sööb pigem vähem ja väga kvaliteetset, ehk ka rasvasemat ja maitseküllasemat toitu kui taldrikutäie jahtunud makarone. Kvaliteet on olulisem kui kvantiteet ja süüa tuleb rahulikult. Prantsuse naine ei surfa samal ajal nutitelefoniga internetis ega lobise sõbrannadega. Kui minnakse koos välja sööma, siis leitakse ka see aeg, et rahulikult söömisele keskenduda ja seejärel lobiseda.

3. Prantsuse naine ei keela endale ühtegi toitu

Kui paljud naised vaatavad rasvast juustu ning silme ette tekib kujutlus lisakilodest puusadel, siis Prantsuse naine ei muretse selliste asjade pärast. Juustu söömine viimase käiguna on Prantsusmaal tavaline ja tegelikult on see isegi kasulik, sest juust tekitab seedimiseks soodsama keskkonna. Tähtis on osata piiri pidada. Ükski prantslanna ei pista korraga nahka poolt juustukera – piisab ühest killust ja muidugi oskavad nad isegi seda killukest aeglaselt nautida! Kui sa suudad selle harjumuse endale külge pookida, ei pea ülesöömise pärast enam muret tundma. Ja teadmine, et ükski toit pole keelatud, ei tekita meeletut isu süüa ära kilo torti … 

4. Nad ei söö kõike läbisegi

Prantsuse naistel on arenenud maitsemeeled ja nad pole neid rämpstoiduga ära rikkunud. Seega nad suudavad maitseid paremini tunnetada ja hinnata. Toitu valmistades peavad nad silmas reeglit: vähem on rohkem. Mida vähem koostisosi roa valmistamiseks kasutada, seda parem. Nii saavad kõik toiduained oma maitsega roale rikkust juurde anda ning organismil on lihtsam toitu seedida. Mida rohkem erinevaid toiduaineid korraga süüa, seda raskem on kehal seda kõike töödelda. Isegi pastat on võimalik paari üksiku koostisosa abil maitsvalt ja tervislikult valmistada: isetehtud pasta, kvaliteetne oliiviõli, röstitud piiniaseemned ja riivitud parmigiano reggiano juust. 

Vähem on rohkem, kvaliteet on oluline ja süüa tuleb naudinguga. Ülesöömine on lihtsalt hea toidu raiskamine.

Allikas: mindbodygreen.com

Toimetas: Karin Karu