4 toitu, mis tuleks külmikust otse prügikasti visata

13 kommentaari
4 toitu, mis tuleks külmikust otse prügikasti visata

Toiduainete valik meie kauplustes on suur ja lai ning sööke, mis on tervisele kasulikud nii seest kui väljast, lisandub poeriiulitele üha rohkem. Nende kõrval on aga toidud, mille söömisest saame kordades rohkem kahju kui kasu ning nende eest veel raha ka välja käia on tegelikult üpriski kasutu. Kui sa hoolid oma kehast ja tahad oma füüsilist vormi parandada, siis tasub sul allpool olevad toidud oma menüüst alatiseks välja jätta!

Toiduainete valik meie kauplustes on suur ja lai ning sööke, mis on tervisele kasulikud nii seest kui väljast, lisandub poeriiulitele üha rohkem. Nende kõrval on aga toidud, mille söömisest saame kordades rohkem kahju kui kasu ning nende eest veel raha ka välja käia on tegelikult üpriski kasutu.

Kui sa hoolid oma kehast ja tahad oma füüsilist vormi parandada, siis tasub sul allpool olevad toidud oma menüüst alatiseks välja jätta!

1. Margariin

Tegu on transrasvadest täis topitud toiduainega, mis on kahjulik! Pigem tasub eelistada oliivõli või kookosrasva. Erinevaid külmpressitud õlisid on poodides väga palju ning mõned neist on niivõrd hea maitsega, et neist võib lausa sõltuvus tekkida – näiteks proovi kõrvitsaseemne õli! Piserda seda röstsaiale, lisa pudrule ja salatile.

2. Kartulikrõpsud

Juba see, kui palju soola kartulikrõpsud sisaldavad, on tervisele halb, rääkimata kemikaalidest ning rasvast. Kartulikrõpsudes pole grammigi kasulikke aineid, seega miks peaks nende peale üldse raha kulutama? Sinu keha ei ole prügikast. Kui soovid soolast snäkki, tee kodus ise friikartuleid või kartulikrõpse – viiluta kooritud kartulid õhukesteks laastudeks, piserda peale oliivõli, pisut soola ja pipart ning küpseta ahjus kuni viilakad on kuldkollased. Juurde sega kreeka jogurtist ja maitserohelisest mõnus dipikaste ja kokkuvõttes on sul kordades tervislikum snäkk kui poest ostetud krõpsud ja valmis dipikaste.

3. Vorst, sardellid ja viinerid

Kõrge soolasisaldus ja kahjulikud E-ained juba üksi on piisav põhjus, miks neist loobuda. Viinerite tegemisel segatakse kokku teiste lihatoodete ülejäägid ning kui sa näeksid, millest neid tegelikult tehakse, siis kaoks sul ilmselt elu lõpuni isu neid süüa. Selle asemel eelista kanafileed, mida saad ise kodus maitsestada ning küpsetada. 

4. Pontsikud ja saiakesed

Siinkohal mõtleme me eelkõige neid tooteid, mis on pakendatud ning säilivad pool aastat või isegi kauem. Tegu on maiustustega, mis sisaldavad tohutus koguses suhkruid, transrasvasid ning säilitusaineid. Kasulikke rasvu, valke ja kiudaineid pole nendes ollagi, seega jäta need tooted heaga poodi. Ka kodus ise valmistatud saiakesed, kuhu sa lisad ohtralt suhkrut ja nisujahu, on tunduvalt tervislikumad. 

Buduaar.ee