Kas see on uus hittdieet?

Kas see on uus hittdieet?

Kas ameeriklase Mark Bittmani väljamõeldud dieet VB6 on selle sügise uus hittdieet?

Kas ameeriklase Mark Bittmani väljamõeldud dieet VB6 on selle sügise uus hittdieet?

Bittmani väljamõeldud menüüs süüakse vegaanset toitu kuni õhtul kella kuueni. Pärast seda piiranguid ei ole, võid süüa seda, mida hing ihkab. Dieedi nimi tuleb sõnadest Vegan Before 6 ja Bitman räägib sellest lähemalt oma raamatus ”VB6: Eat Vegan Before 6:00 to Lose Weight and Restore Your Health … for Good.”

Bittman lubab, et osaline vegaanne toitumine on tervislik viis kaalust alla võtmiseks. Dieet põhineb autori enda kogemustel. Kuus aastat tagasi andis arst ülekaalulisele Bittmanile kõrge diabeediriski tõttu kaks valikut: Ta pidi kas hakkama vegaaniks või alustama raviga.

Kumbki variant ei tundunud eriti ahvatlevana.

”Mõte liha, piimatoodete, linnuliha ja kala mahajätmisest tundus võimatuna,” sõnas Bittman.

Mees oli valmis tegema kompromissi. Ta järgis arsti poolt antud juhendeid suurema osa päevast, kuid pärast kella kuute õhtul võttis asja vabamalt. Aeg oli valitud selle põhjal, et tavaliselt õhtuti lõõgastutakse ja lõbutsetakse. Ta leidis, et on kergem pere või sõpradega välja minna, kui ei pea järgima ranget dieeti.

Hüvastijätt rämpstoiduga

Ka õhtuti hakkas mees vältima rämpstoitu ning vähendas alkoholi tarbimist. Ta nautis endavalmistatud toite ning mõnikord ka maiustas. Siiski hakkas kaal langema, enesetunne ning tervis paranesid. Eksperimendi käigus kaotas Bittman 16 kilo ja ta otsustas toiduvaliku püsivaks muuta. Bittmani dieet oli sündinud.

Bittmani sõnul on VB6 toitumist lihtne jälgiga tänu tema paindlikkusele. Mõistus püsib kontrolli all, sest millestki ei pea täielikult loobuma.

Iga päev on üks eine, mis võib olla just sinu isu järgi valmistatud. Ülejäänud päeval järgitakse ranget vegaani dieeti. Lisaks ei pea dieedi aeg lugema kaloreid või punkte.

 

Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid