Keha jääkainetest puhtaks sidruni-vahtrasiirupi dieediga!

Nii Hollywoodis kui ka meie kodusel Eestimaal koguvad järjest enam populaarsust spetsiaalsed Detox-dieedid, mille eesmärgiks on organism kõiksugu jääk- ja mürkainetest puhtaks lüüa.

Nii Hollywoodis kui ka meie kodusel Eestimaal koguvad järjest enam populaarsust spetsiaalsed Detox-dieedid, mille eesmärgiks on organism kõiksugu jääk- ja mürkainetest puhtaks lüüa.

Loomulikult  aitavad sellised kuurid ka kõvasti  kaalu langetada, kuid põhiliseks eesmärgiks on aidata kehal toksiinidest vabaneda, et ennast seeläbi mõnusalt energiat täis laadida.

Soovitav aeg sellise puhastuskuuri läbimiseks on 3-10 päeva ja enamasti hõlmab see ohtralt vedelike tarbimist ning loobumist kohvist, alkoholist ja suhkrust-süsivesikutest. Detox-dieete on loendamatul hulgal, mõned neist põhinevad vaid vedeliku joomisel, teiste puhul saab ka tahket toitu manustada.

Üks väga menukas variant on näiteks sidruni-vahtrasiirupi dieet. Puhastuskuuri jooksul tuleb loobuda igasusugsest tahkest toidust. Selle asemel tuleks tarbida veest, sidrunimahlast, vahtrasiirupist ja cayenne piprast tehtud segujooki. Selline mikstuur paneb organisimi sinna kogunenud jääkaineid väljutama. Kuna segu sisaldab paljusid eluks vajalikke mineraale ja vitamiine ning annab ka energiat, siis on selline dieet märksa tervislikum kui näiteks veepäevad või lahtistavad teed.

Kuur peaks tekitama energilise ja värske tunde, kui enesetunne on kehv, siis tuleneb see ilmselt sellest, et organism ei väljuta piisavalt toksiine. Sellisel juhul soovitatakse lisaks tarbida ka lahtistavaid taimeteesid. 

Kuigi nii mõnigi staar kiidab vahtasiirupidieeti taevani, tuleks arvesse võtta, et 10-päevane kuur ei ole püsiv lahendus, kuidas kaalu langetada. Kõik kadunud kilod pole sugugi rasv, selleks tuleks dieeti füüsilise koormusega täiendada. Selline puhastuskuur peaks olema alles esimene samm pikal teel tervisliku eluviisi poole. Selleks, et imedieedi abil kaotatud kilod mühinal tagasi ei pöörduks, tuleks ikkagi jälgida, mida suhu pistad ja lisaks ka trenni teha.

Huvilistele lisame ka sidruni-vahtrasiirupi dieedi retsepti:

2 supilusika täit värskelt pressitud sidruni- või laimimahla (u pool sidrunit)
2 supilusika täit ehtsat vahtrasiirupit, B-klassi oma (mida tumedam, seda parem)
1/10 teelusika täit cayenne pipart (kogust võib päevade jooksul suurendada)
250 ml toasooja puhast vett

Sega kõik ained omavahel, vala pudelisse ja raputa segamini. Soovitatav on juua 6-12 klaasitäit segu päevas.

 

 

Buduaar Online