Kersti Kroon soovitab: peedi-apelsini smuuti

Endine modell ja Buduaari kaanestaar Kersti Kroon jagas meiega oma lemmikmahla retsepti, mida ta teeb peedist ja apelsinist.


Endine modell ja Buduaari kaanestaar Kersti Kroon jagas meiega oma lemmikmahla retsepti, mida ta teeb peedist ja apelsinist.

Peet on teada kui energiat tõstev köögivili, mis ei puudu ühegi sportlase laualt. Lisaks sisaldab ta kaaliumi, magneesiumi, rauda, vitamiine A, B6, ja C ning foolhapet. Peedis on kasulikke süsivesikuid, proteiini, antioksüdante ja kiudaineid. Apelsinis on tervislik doos C-vitamiini, et tõsta immuunsust. 

Kersti on sattunud ise mahlade tegemisest nii vaimustusse, et ostis endale ka Slow Juiceri, mis pressib mahla külmpressi meetodil, kus kõik kasulikud ained jäävad mahla sisse alles, samas kui teradega blenderis läheb pool heast kaduma. Kersti on läbi teinud ka toormahla detox-kuuri ja soovitab kõigile.

Nüüd teebki ta igasuguseid mahlu ja smuutisid ise, katsetab erinevate vitamiinipommidega ja tunneb end sealjuures imehästi ja energiat täis. Ta joob iga päev värsket mahla ja igas kuus teeb 3 mahlapäeva, kus toitu ei tarbi – laseb kehal puhata ja mürke väljutada. Kõik eluks vajalik tuleb mahladest.

Peedi-apelsini mahl

“Retsept on lihtne, panen suuruse järgi – suur apelsin ja sama suur peet. Vōi näiteks 2 väiksemat apelsini ja suur peet. Olen tähele pannud, et siis on maitse kõige parem. Kes tahab rohkem apelsinimaitset, see paneb vähem peeti ja vastupidi. Mina panen kõik koorega, sest koore all on palju head, kuid ainult orgaaniliste toodete puhul, sest mōnikord on vilju pritsitud ja siis on parem koor eemaldada. Apelsinikoor annab ka natuke kibedat maitset ja kui see ei meeldi, siis koorige ära – näiteks lastele ei meeldi see mõrkjas maitse. Lastele soovitan üldse mitte öelda, mis mahla sees, värv ja maitse on nii ilus, et kindlasti on nad nõus jooma, kui ei tea, et peet sees on.”

Kersti lisab veel, et kui lisada mahlale maitsestamata jogurtit, siis saab mōnusa smuuti.

 

Kersti Kroon on Austraalias elav hüpnoterapeut,  kelle nõuandeblogi KrownHealing vaata SIIT