Reklaam sulgub sekundi pärast

Kolm kindlat kellaaega, millal kohvi juua ei tohiks!

Enamus meist on harjunud iga päev kohvi jooma ja vahel isegi mitu korda päevas! Hommik ilma kohvita ei tundu õige, sest arvatakse, et just kohvi on see, mis päeva niiöelda käima lükkab. Teadlaste sõnul tuleks aga teatud kellaaegadel kohvi joomisest kindlasti hoiduda! 

Enamik meist on harjunud iga päev kohvi jooma ja vahel isegi mitu korda päevas! Hommik ilma kohvita ei tundu õige, sest arvatakse, et just kohv on see, mis päeva nii-öelda käima lükkab. Teadlaste sõnul tuleks aga teatud kellaaegadel kohvi joomisest kindlasti hoiduda! 

Hommikul ajavahemikus kell 8 kuni 9, päeval kell 12 kuni 13 ning õhtul 17.30 kuni 18.30 on need ajad, mil kohvi juua ei tohi! Miks? Sest nendel kellaaegadel on organismi stressihormoon kortisool kõige kõrgemal tasemel, mis tähendab, et kehal on juba iseenesest piisavalt energiat ja vererõhk on pigem kõrge kui madal. Kui nendel kellaaegadel kohvi juua, võimendame me kortisooli taset ning tulemuseks võib olla liigne erksus, mis kokkuvõttes mõjub organismile koormavalt ning sellele järgneb järsk langus ja me tunneme end väga uimase ning kurnatuna.

Eesmärk on kortisooli tase võimalikult normi piires hoida, seega kohvi võiks juua peale kella üheksat hommikul ja kui on vajadus keset päeva kohvi juua, siis seda võiks teha kella kolme paiku. Peale seda kohvi enam juua ei tasu, sest see nihutab organismi ajataju paigast ära ja õhtul võib tekkida raskusi magamajäämisega. Pigem võiks eelistada mahlasid või väga lahjat piimakohvi! Ja miks mitte hoopis ühte mõnusat ja kosutavat piimakakaod?

Kakao, mis on tehtud piimaga, rahustab ja annab energiat ning aitab leevendada ka magusaisu, mis tavaliselt umbes kella nelja paiku meid tabada võib!

 

Allikas: care2.com