Lihtsad nipid, kuidas kalorite arvu piirata

Kas sooviksid kehakaalus alla võtta muutes oma toitusid kalorivaesemaks? See ei nõua ilmtingimata drastilisi muutuseid. Everyday Health pani kirja kümme lihtsat nippi, kuidas kalorite arvu piirata saab.

Kas sooviksid kehakaalus alla võtta muutes oma toitusid kalorivaesemaks? See ei nõua ilmtingimata drastilisi muutuseid. Everyday Health pani kirja kümme lihtsat nippi, kuidas kalorite arvu piirata saab.

Vaheta rasvavaba vastu

Rasvavaba piim sisaldab sama palju valku ja kaltsiumit kui tavaline piim, kuid märksa vähem energiat.

Õiges suuruses toiduportsjon

Ära hinda portsjoneid silma järgi. Näiteks hommikuhelbeid või müslit valatakse kaussi kergesti topelt või lausa kolmekordne annus. Alati kontrolli pakendilt, kui palju on soovitatud päevane annus ja kasuta kaalu.

Tee ise kaste

Poest ostetud valmiskastmete asemel tee kaste ise valmis. Kastmeid võib lahjendada, lisades sinna äädikat.

Vähem määrdeaineid

Võid või margariini ei pea täiesti ära jätma. Kasuta seda siiski mõõdukalt.

Unusta limonaadid, mis sisaldavad suhkruid

Limonaadid, mis sisaldavad suhkruid, sisaldavad ka palju tühje kaloreid. Vaheta limonaadid maitsestamata mineraalvee vastu. Need ei sisalda suhkruid ega magusaineid, kuid mullitavad nagu limonaadki.

Vähenda saia söömist

Lihtne viis vähendada kaloreid on vähendada saia söömist. Asenda sai näiteks täisteraleivaga.

Söö juurvilju enne pearooga

Salat või köögiviljasupp on hea viis söögi alustamiseks. See vähendab suurt nälga ja täidab kõhtu. Selle tulemusena süüakse pearooga vähem.

Ettevaatust jookidega

Väldi magusaid jooke. Näiteks margariita võib sisaldada kuni 600 kalorit. Eelista veini või viina.

Piserda õli

Taimeõlid on küll kasulikud, kuid ka neis on palju kaloreid. Seetõttu peaksid eelistama sprei-pudelites õli, mida saab pannile või salatile sobilikus koguses piserdada.

Unusta õhtune näksimine

Televiisorit vaadates tuleb isu näksida. Kätte satub kartulikrõpsupakk, jäätis, küpsised või popkorn. Näksimist võib üritada ohjeldada juues kofeiinivaba teed. Samuti võib näksimist aidata unustada lõõgastav vann.

 

Anneli Allikas-Parv