Reklaam sulgub sekundi pärast

Mõtle kui kõhn inimene!

Paljud inimesed, kes käivad sportimas, kas siis jõusaalis, aeroobikas või lihtsalt väljas jooksmas, ei tee seda tervise nimel ning paljud ei tee seda isegi hea meelega. Mitmete inimeste ainuke eesmärk on kaotada kilosid.
Kui inimene ei suuda kinni pidada treeningprogrammist ja seejärel toitumisprogrammist, peab tegelik põhjus peituma kusagil mujal.

Paljud inimesed, kes käivad sportimas, kas siis jõusaalis, aeroobikas või lihtsalt väljas jooksmas, ei tee seda tervise nimel ning paljud ei tee seda isegi hea meelega. Mitmete inimeste ainuke eesmärk on kaotada kilosid.

Kui inimene ei suuda kinni pidada treeningprogrammist ja seejärel toitumisprogrammist, peab tegelik põhjus peituma kusagil mujal. Kui me tahame õppida midagi hästi tegema, siis tuleb vaadata ju nende poole, kes seda kõige paremini teevad. Seega õpime üheskoos, kuidas mõelda kui terve ja sale inimene - on ju mõtlemine kõige aluseks.

Pidev dieedi pidamine ei pruugi hästi mõjuda, see muudab sind vaid ärevamaks ja ajab ainevahetuse sassi. Kujuta ette, et suudad hetkeks unustada dieedipidamise võlud ja oled valmis muutma oma mõtlemist. Millest alustada?

Fookuse muutmine
Pead end vaatama sellisena nagu tahaksid olla. Kui tahad kaalust alla võtta ja kujutad kogu aeg silme ees neid kohti oma kehal, mis sulle ei meeldi, ei suju see üldse hästi. Parem kujuta ette sellist ennast, nagu sa tahaksid olla. Mida paremini endast mõtled, seda paremini end tunned ja seda kergem on sul saavutada soovitud tulemusi kuna kogu meelestatus on palju positiivsem. Kui kujutad end ette täiuslikuna ja mitte vigadega, innustab see sind vähem ja tervislikumalt sööma just nagu seda võib teha kauni modelli pilt külmkapi uksel.

Mõista nälga ja näljatunnet
Saledad inimesed söövad siis, kui neil on nälg ja kui söögiaeg kätte jõuab, ei kuhja nad oma taldrikut täis vaid selle pärast, et toit olemas on. Alateadlikult hindavad nad oma näljataset juba enne sööma asumist ja võtavad siis sellele vastavalt ka portsjoni. Samuti, kui neil saab kõht täis, nad lihtsalt lõpetavad söömise.
Järgmine kord kui tahad süüa, kujuta oma peas ette mõõdikut astmetega 1-10. üks tähendab, et sul on kõht täis, 10 et kõht on väga tühi. Söö vaid siis, kui tunned et oled 6 peal või sellest üle. Samas ära lase kunagi sel tasemel tõusta 9 või 10ni, sest siis sead end ülesöömise ohtu kuna muutud juba liiga näljaseks.

Mõtle selle peale, mida sa sööd
Nii, kui oled otsustanud, et söömiseks on õige aeg, siis ära topi esimest ettejuhtuvat hamburgerit kõrist alla. Mõtle, mis tunne on sul umbes pool tundi peale sööki - kas see toit annab sulle energiat või teeb olemise raskeks ja lodevaks? Kaalu erinevaid variante, kujuta ette toitude maitseid ja alles siis otsusta, mida sööma asud.

Hinda toitu, mida sööd
Keegi ei tea täpselt kui kaua läheb aega, et kõhust jõuaks signaal ajju, et kõht on täis. Arvatakse, et vähemalt 10 minutit. Võta aeg maha kui sööd - näri kõik korralikult läbi, tunne erinevate toitude maitseid, tee erinevate käikude vahel paus. Võid üllatuda, kui hästi mõned toidud tegelikult maitsevad, kui oled neid siiani iseenesestmõistetavatena võtnud.

Kohtle oma keha paremini
Su keha ei ole loodud selleks, et päev läbi arvuti taga istuda ja siis õhtu läbi teleka ees diivanil lösutada. See loodi liikumiseks. Saledad inimesed on loomu poolest juba aktiivsemad. Ja see ei tähenda, et nad iga nädal jõusaalis käiks. Selleks et liikuda, ei pea sa end ebameeldivalt raskete harjutustega piinama või kilomeetrite kaupa ringi sörkima. Piisab kui paar peatust varem bussi pealt maha lähed ja sihtkohta jalutad, lastega vahel jalgrattaga või rulluiskudega sõitmas käid või lihtsalt vahel jalutama lähed. Tuleb oma keha austada ja järk-järgult teha samme liikumaks tervislikuma ja parema vormi poole. Ka su enesetunne paraneb märgatavalt, kui end pisut liigutad.

Buduaari arhiiv