Proovi täna: saleda inimese hommikusöök! RETSEPT

Proovi täna: saleda inimese hommikusöök! RETSEPT

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord, millest sõltub väga sageli ka see, kui tervislikult me ülejäänud päeva jooksul sööme. Kui hommikul korralikult süüa ning mis veel – pöörata tähelepanu ka roa tervislikkusele, siis ei teki hiljem meeletuid isusid magusa järele.  Ühe väga mõnusa hommikusöögi saab, kui ühendada avokaado, juust ja muna!

Hommikusöök on päeva tähtsaim toidukord, millest sõltub väga sageli ka see, kui tervislikult me ülejäänud päeva jooksul sööme. Kui hommikul korralikult süüa ning mis veel – pöörata tähelepanu ka roa tervislikkusele, siis ei teki hiljem meeletuid isusid magusa järele. 

Ühe väga mõnusa hommikusöögi saab, kui ühendada avokaado, juust ja muna!

Kasulikud rasvad, kiudained, vitamiinid, mineraalained ja muidugi valgud – kõht saab ilusti täis ja organism ammutab sellest toidust märkimisväärselt suures koguses vajalikke toitaineid.

RETSEPT: avokaado härjasilm (kahele)

Vaja läheb:

2 muna

1 avokaado

riivitud parmesani juustu

serveerimiseks kodujuustu

soovikorral sepikut või täisteraleiba

Valmista nii:
Kuumuta ahi 175 C
Lõika avokaado pooleks ja võta kivi välja. Avokaado kumeralt poolt võid õhukese tüki ära lõigata, et ta tasasel pinnal ei kõiguks vaid ilusti nii-öelda loodis püsiks.

Löö muna ettevaatlikult avokaado keskele kivi asemele (vajadusel uurista teelusikaga auk avokaados natukene suuremaks) ja riivi peale korralikud viilakad parmesani juustu. 

Pane avokaadod munaga umbes seitsmeks minutiks ahju. (vastavalt sellele, millist küpsusastet munale soovid). 

Serveeri kodujuustuga ning soovikorral rösti juurde viil sepikut või täisteraleiba.

Allikas: internet