Reklaam sulgub sekundi pärast

Suurpuhastus külmkapis: 17 toitu, mis tuleb välja vahetada

Kas sina tahaksid tervislikult lisakilodest vabaneda ja rohkem energiat saada? Kaunim jume ning tugevam immuunsussüsteem - see kõik on kinni selles, mida sa sööd!

Tervislik toitumine on tegelikult palju lihtsam, kui sa arvad! Selleks tuleb mõned põhitõed meelde jätta ning edaspidi, kui poodi lähed, ürita neist kindlasti ka kinni pidada.

Allpool toome välja 17 muudatust, mida võiks oma menüüs kindlasti teha - juhul kui sa seda juba teinud pole!

Kas sina tahaksid tervislikult lisakilodest vabaneda ja rohkem energiat saada? Kaunim jume ning tugevam immuunsussüsteem - see kõik on kinni selles, mida sa sööd!

Tervislik toitumine on tegelikult palju lihtsam, kui sa arvad! Selleks tuleb mõned põhitõed meelde jätta ning edaspidi, kui poodi lähed, ürita neist kindlasti ka kinni pidada.

Allpool toome välja 17 muudatust, mida võiks oma menüüs kindlasti teha - juhul kui sa seda juba teinud pole!

1. Külmutatud friikartulid asenda maguskartuli ehk bataadi või värske kartuliga

Kõige parem on süüa kartulit koos koorega, sest just koores leiduvad organismile vajalikud kiudained, vitamiinid ning mineraalained. Miks mitte küpsetada ahjus ise kartulikoori koos vähese oliivõli, rosmariini ja meresoolaga. Kindlasti tasub proovida erinevaid oliivõlisid - küüslaugu, basiiliku ja sidruniga variandid sobivad kartuliga ideaalselt. Friikartulid võiks poodi jätta!

2. Maitsejogurt asenda tavalise Kreeka jogurtiga

Palju tervislikum variant on kodus ise jogurtile värskeid puuvilju sisse segada. Marjahooaeg ei ole enam mägede taga ning kellel on võimalus oma aiast või maakodust värsket kraami saada, siis sellest tervislikumat varianti pole! Poes müüdavad lisandiga jogurtid sisaldavad suhkruid, mida sul vaja ei ole. Vitamiine need lisandid ei sisalda!

3. Madala rasvasisaldusega piim asenda mandli- või kookospiimaga

Kuigi mandli- ja kookospiimad võivad sisaldada rohkem rasva, on see parem valik kui väherasvane piim, mis sisaldab palju süsivesikuid, mida meie organismil ei ole vaja. 

4. Majonees asenda avokaadoga 

Majonees on pungil kahjulikke rasvasid, avokaado see-eest aga sisaldab kasulikke rasvu! Sobib nii salatisse, võileivale kui ka dipikastme valmistamiseks

5. Pitsatainas asenda lillkapsaga

Lillkapsast peetakse üheks 2015. aasta supertoiduks ning mis pitsataina valmistamisse puutub, siis see on ideaalne variant! Jahust tehtav tainas ei sisalda mitte ühtegi kasulikku ainet, seega miks peaks selle peale üldse raha kulutama?

6. Valge riis asenda metsiku riisi või veel parem - lillkapsa riisiga

Jah, lillkapsas sobib väga hästi ka riisi asendama ning kellele see liiga harjumatu tundub, siis ka metsik riis on parem valik kui tavaline valge riis.

7. Jääsalat asenda spinati, lehtkapsa, pak choi või Rooma salatiga

Jääsalat sisaldab väga vähe vitamiine, ent spinat, lehtkapsas, pak choi ning Rooma salat on pungil erinevatest vitamiinidest ning mineraalainetest.

8. Jäätis asenda külmutatud banaaniga

Külmutatud banaan maitseb lausa võrratult ja kui sellele lisada näiteks toorkakaod, kookoshelbeid, mandlilaaste või külmutatud maasikaid, saab suurepärase magustoidu. Blenderda koostisosad ühtlaseks seguks ja naudi kohe.

9. Kartulikrõpsud asenda lehtkapsa või vetika krõpsudega

Proovi näiteks seda lehtkapsa krõpsude retsepti siin. Lihtne, kiire ja imemaitsev! Tervislik pealekauba.

10. Müsli ja maisihelbed asenda täisteraviljadel põhineva pudruga

Müslid ja maisihelbed sisaldavad palju suhkrut ning kuna neid on töödeldud, siis kiudainete ning vitamiinide sisaldus on neis tunduvalt väiksem kui näiteks täisterakaerahelvestes. Põneva pudruretsepti leiad siit

11. Tavaline puding asenda chia pudinguga

Chia seemned täidavad kõhtu ning sisaldavad palju väärtuslikke vitamiine, mineraalaineid, kiudaineid, valke, kasulikke rasvhappeid ning kõike muud, mida sinu organism vajab. Tegu on supertoiduga! Selle asemel, et süüa tavalist pudingut, mis sisaldab palju suhkruid ja ebatervislikke rasvu, tee ise chia pudingut! Võta kaks supilusikatäit chia seemneid, sega need Kreeka jogurti sisse, lisa vastavalt soovile toorkakaod, kaneeli, kookoshelbeid või mandlilaaste. Pane ööseks külmkappi ning hommikuks on mõnus puding valmis! Chia seemned paisuvad paari tunni jooksul ligi 20 korda, mis tähendab, et kui sa paned need isegi keefiri või piima sisse, saab sellest pudingutaolise paksu massi! 

12. Kreekerid asenda tooreste köögiviljakangidega

Dipikastmeks sobib avokaadost tehtav guacamole ning sinna juurde võiks eelistada hoopis köögiviljakange, mitte kreekereid. Lihtne nipp, kuidas vältida ebatervislikke rasvasid ning ammutada vitamiine, mida sinu keha tõepoolest vajab.

13. Limonaad asenda veega, kuhu on lisatud värskeid puuvilju

Puhas vesi on meie organismile väga oluline, limonaad see-eest aga sisaldab palju keemiat ja suhkruid, mida tuleks pigem vältida. Et vee joomist huvitavamaks muuta, lisa sinna puuvilju või kurgiviile.

14. Piimašokolaad asenda tumeda šokolaadiga

Piimašokolaad ei sisalda kvaliteetset kakaod, seega tasuks eelistada tumedat šokolaadi, mille kakaosisaldus on vähemalt 70%.

15. Praetud muna ja omlett asenda keedetud või pošeeritud munaga

Õlis praetud muna või omlett ei ole just kõige parem valik! Jah, kui sa valmistad neid kodus ise ning kasutad kvaliteetset õli, siis miks mitte ka praetud muna süüa, ent väljas süües eelista pošeeritud või keedetud muna, sest kunagi ei tea, milliste rasvainetega söögikohad muna praevad või omletti valmistavad.

16. Soolapähklid asenda röstitud kikerhernestega

Soolapähklid ei ole head juba seetõttu, et need sisaldavad palju soola. Parim snäkk on röstitud kikerherned - need sisaldavad suures koguses kiudaineid, kasulikke rasvu ning valke. 

17. Hamburgerisai asenda portobello seenega

Portobello seene müts sobib ideaalselt asendama saia! Parem maitse, ei mingit jahu ega suhkruid. 

Allikas: health.com

Toimetas: Karin Karu