Kuidas Olga Kosmina ennast vormis hoiab?

Tervis Pluss´is on Maret Mälk teinud pika intervjuu Olga Kosmina´ga
ning teiste küsimuste seas uurinud ka tema toitumisharjumusi ning seda,
kas kaunil tantsijannal on kunagi ka kaaluprobleeme esinenud. Vaatame
mida vastab saatest "Tantsud Tähtedega" kuulsust kogunud Olga:

Tervis Pluss´is on Maret Mälk teinud pika intervjuu Olga Kosmina´ga ning teiste küsimuste seas uurinud ka tema toitumisharjumusi ning seda, kas kaunil tantsijannal on kunagi ka kaaluprobleeme esinenud. Vaatame mida vastab saatest "Tantsud Tähtedega" kuulsust kogunud Olga:

"Kogu aeg. Mu keha formeerus veidi hiljem. Olin kogu aeg väga pisike tüdruk, pärast hakkasin kasvama, vanuses 16–18 olin niisugune pontšik, ma ei olnud paks, aga justkui selline noor seakene. Tantsija, eriti Ladina-Ameerika tantsude tantsija, ei saa niisugune olla. 19-aastasena sõitsin Leetu, seal tegin väga palju joogat. Leedus olles hakkasin hoolega jälgima, mida võin süüa ja mida mitte.

Praegu ei söö ma üldse punast liha. Ma ei taha, ma tunnen, et liha ei sobi mulle. Ma ei söö ka pitsat, hamburgerit, kartulit, saia, leiba, väga rasvaseid ja õliseid toite. Mulle maitseb hirmsasti kana ja salat. Ma ei söö kunagi liiga palju, vaid parasjagu, nii et pärast sööki ei tekiks raskustunnet. Söön seda, mida tunnen, et mu keha tahab. Kuulan ennast.

Aga kooki ma endale luban ja ma ei saa üldse ilma šokolaadita. Küllap annab šokolaad mulle vajalikku energiat. Leedus õpetati mulle, et kolm päeva kohvi ja šokolaadi aitab kiiresti alla võtta. Ma küll ei proovinud seda, sest see pole absoluutselt tervislik. Aga mu tantsijatest sõbrannad proovisid – töötab. Ainult et tekitas maksaprobleeme.

Leedus võtsin ma väga palju alla. Proovisin vormida oma keha veidi teistsuguseks, mitte treenida lihaseid üksnes jõusaalis. Ma kipun minema kiiresti muskliliseks, aga tantsija lihased peavad olema pikad ja elastsed. Mind aitas väga jooga, oluline on ka õige hingamine."

 

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/