Reklaam sulgub sekundi pärast

5 ILUTÕDE, mida iga naine teada võiks

Cosmopolitan paberväljaanne

naine meikimas
naine meikimas — FOTO: 123rf.com

Põnevaid iluteemalisi fakte on miljoneid ning neid tuleb iga päev üha rohkem juurde.

Mõned neist on seotud geneetikaga, mõned ilumaailma arenguga ning mõned loomulikult iluharjumustega, mis muutuvad aastate jooksul pidevalt.

Allpool toome välja viis põnevat ilutõde:

1. Lokkis või sirged juuksed

Geneetiliselt saavad naise juuksed olla kas sirged või lokkis. Kahe geeni segunemisel võivad need olla ka lainelised.

2. Punapead on haruldus

Selleks et lapsel oleksid punased juuksed, peavad mõlemad vanemad seda geeni kandma. Punased juuksed on kõige haruldasem juuksevärv, ent see ei kao kusagile. Arvamus, et punane juuksetoon sureb välja, ei pea paika.

3. Juuksekarvad

Naturaalsetel blondidel on peas kõige rohkem juuksekarvu - 140 000. Brünettidel on 110 000 juuksekarva, mustade juustega naistel 108 000 juuksekarva ja punapeadel vaid 80 000 juuksekarva. Väga palju oleneb ka juuksekarva tihedusest ning blondidel on sageli väga õhukesed juuksekarvad.

4. Kehakarvade eemaldamine

Naised kulutavad oma elust 58 päeva soovimatute karvade eemaldamisele! Peaaegu kaks kuud lihtsalt selleks, et keha oleks sile ja karvavaba.

5. Ilu kõrge hind

Naised kulutavad elu jooksul ligikaudu 12 000 eurot üksnes meigi- ja ilutoodete peale, kuigi üks osa sellest summast läheb nii-öelda prügikasti ehk siis ostetakse mõeldamatult asju, mida tegelikult ei hakata kunagi kasutama.