Reklaam sulgub sekundi pärast

Galerii: Tiina Talumees unistab ilusast homsest

Buduaar

Tiina Talumehe moeshow modellid
Tiina Talumehe moeshow modellid — FOTO: Fotograaf: Kalev Lilleorg

Esimesed hommikused päikesekiired paitamas palgeid, tuul kõrva sosistamas lugusid saabuvatest seiklustest ja helgetest hetkedest. Õhus virvendamas lootuse lõhna. Nüüd juba iga päev tõuseb päikene aina varem ja peagi saabub maagiline hetk, mil vaid viivuks kohtuvad Koit ja Hämarik ning kohale jõuab Eestimaa lummav ja haruldane suveaeg. Küll lühikene aga püüdlik! See valgete ööde romantika. See palavalt tervitatud pingeid vabastav aeg, mil kõik on võimalik ja kõik on alles ees. 

”See kõik on tulemas!” on moelooja Tiina Talumees optimismist laetud. Kollektsioon „Sunrise“ tähistab uute alguste rõõmu ja räägib lugusid helgemast homsest. Mõlgutab ilusaid suveunistusi ja lubab ka veidike vallatust. Kollektsioon põimib endas igapäevast olmeromantikat ja väljapeetud glamuuri. Hoole ja armastusega valminud kleidid viivad meeleolukatele aiapidudele, suvistele rattasõitudele, romantilistele jalutuskäikudele promenaadil ja kuumade suveõhtute seiklustele.   
Enne veel kui aga saab astuda paremasse homsesse, tegi Tiina kummarduse olnud aegadele. Ilusatest emotsioonidest laetud moeloome viis meid seekord tagasi aega, mil moemajad näitasid oma uusi kollektsioone müügisaalide salajaste uste taga. Väärtustades igat eset, igat detaili, nautides loomise maagiat ja tähistades moeloome väärtust. Oskusliku rätsepatöö võlu ning mõtestatud looming on Tiina elutöö alustalad ja ühtegi disaini ei ole ellu toodud lihtsalt niisama, juhuslikult.
„Viimase aastaga olen aru saanud, et elu koosneb kokku üürikestest hetkedest ja pisikestest võitudest. Nendest väikestest igapäevastest rõõmudest. Olen õppinud hindama igat päikesetõusu, igat kaunilt  voogavat kleidiplisseeri, igat vestlust mulle armsate inimestega. Väga hindan hetki mil oma maakodu heinamaal vaasi värskeid lilli nopin või näen oma kliendi näol naeratust. Mitteühtegi tunnet ei ole hetkes olemise iluga võimalik võrrelda,“ räägib Tiina Talumees.

Kollektsiooni emotsiooni andis edasi šikk õhtujuht Aleksander Eeri Laupmaa. Ereda kevadpäikese eest aitasid kaitsta Instrumentarium’i uued prillid ja modellid veelgi kaunimaks võlus Max Factor’i ning Wella Professionals’i ilunaiskond. Kollektsiooni valmimisele lõi meeleolu Vintonic ning ISH kokteil ja jahutuse pakkus Värska vesi. Magusa turgutuse tõi Lindt. 
Oskusliku rätsepatöö ilu ning mõtestatud looming on Tiina elutöö alustalad. Tiina Talumees on aeglase moe bränd, mille eesmärk ei ole kunagi olnud võita hinnalahinguid või täita riidepuud masstoodanguga, sest sellest olulisem on ökoloogilise jalajälje vähendamine. Tiinal on suur soov, et tema looming oleks pikka aega kantav ja selle väärtus riidekapis ajaga vaid kasvaks, sest kvaliteet on investeering tulevikku.