JUUKSURI NIPID: just nii peaksid oma kiharaid pesema

JUUKSURI NIPID: just nii peaksid oma kiharaid pesema
Shutterstock

Ilusalongides peituvad parimad juuksepesu saladused! Õnneks jagavad juuksurid neid ka meiega, seega ei pea me teadmatuses kobama, kuidas endale kauneid, säravaid ja kohevaid kiharaid saada.

Juuksur Hollie Rose Clarke’i sõnul tasub juuste pesemisse panna pisut rohkem aega ja pühendumist, sest tulemuseks võime saada samasuguse hea ja kerge tunde nagu pärast salongi külastust. Lisaks jagab ta ka erilisi nippe, mida tasub järgmine kord duši alla minnes meeles pidada.

Harja oma juukseid enne

Juuksur soovitab enne pesu oma kiharad läbi harjata. See aitab lahti saada mõningasest mustusest, eemaldada lahtised juuksekarvad ning pusasi lahti harutada.

Õige temperatuur

Väga oluline on ka vee temperatuur. Tee juuksed märjaks leige veega. Kuum vesi aga avab juuksekarva nii, et kõik kallid hooldused, värvid ja naturaalne niisutus paneb kiharatest plehku. See viib nii värvi, kui tugevuse kaotuseni.

Pese kaks korda

Alati pese oma juukseid kaks korda. Esimene ring eemaldab mustuse, saaste ja igasugu hooldusvahendid ning teine ring pesemist lisab sära ja tervet ilmet.

Tehnika

Pesemisel peaksid kasutama pähkli suurust kogust šampooni. Esimene kord pestes ei vahuta šampoon nii palju, sest on hõivatud mustuse eemaldamisega, teine kord aga lööb ta kenasti vahule. Kanna šampooni otse juurtele ja masseeri see peanahka. Pööra tähelepanu ka aladele, milleni on raske ulatuda ja mis võib kahe silma vahele jääda. Keskendu ka kõrvatagustele ja kaelapiirkonnale.

Loputamine

Loputa juukseid samuti leige veega. Pigista vesi kätega juustest välja ning tunned kenasti ära, kas oled šampooni korralikult juustest eemaldanud. Kui kiharad pole piisavalt hoolikalt loputatud, siis jääb tunne nagu juuksed oleks elutud ja mingi raske kihi all. Lisaks tasub meeles pidada, et märjad juuksed on õrnemad ja nõrgemad, seega tuleb loputamisel nendega hellalt ümber käia.

Kasuta šampooni ja palsami pontentsiaali täiel rinnal

Šampoon ja palsam täidavad erinevat eesmärki ja seega käivad ka juuste erinevatele osadele. Kuna šampoon on puhastamiseks, siis kasuta seda rohkem aladel, mis lähevad mustaks ja rasuseks ehk juurtel.

Palsam kuulub kuivematele aladele ehk juuste keskosast kuni otsteni välja, aga mitte juurtele.

Loputa külma veega

Kui suudad, siis tasub juukseid loputada veel ka külma veega. Külm vesi mõjub meeliergutavalt ning stimuleerib vereringet, sulgeb poorid ning muudab kiharad siledaks ja säravaks.

 

Sarnased artiklid