KES TALVEL päikeseprille kannab, see on … trendikas!

ajakiri Buduaar

Shutterstock

Jah, just nii, sest heleda klaasiga päikeseprillid on vähemalt sama efektsed aksessuaarid kui käekott. Pealegi, nagu kohalikud moemaanid tunnistavad, on päikeseprillid ideaalne võimalus meikimata kodust välja tulla ja seejuures end mõnusasti enesekindlalt tunda.

 

Foto: edasimüüjad

 

Joanna Veeremaa

Ma ei meigi end igapäevaselt, seega on mugav alternatiiv päikeseprillide taha peitu pugeda – mida suurem paar, seda etem! Kui mõni naine tunneb end alasti käekotita, siis mina ei saa hakkama prillideta. Paari valin ette vastavalt tujule ja kui on parasjagu hilisem aeg päevas, siis panen võtan ette heledama klaasiga päikeseprillid. Mul pole tegelikult palju päikeseprille, umbes 10 paari, aga kui uued ostan, siis premeerin end pisut uhkema partiiga. Hetkel ootan automaati pakki, kus peidab end YSL Loulou mudel – olen neid nii kaua tahtnud. Päikeseprillid lihtsalt teevad olemise ägedamaks!

Joanna Veeremaa erakogu

 

Tuuli Rand

Mul jaotuvad prillid kahte kategooriasse: need, mis päriselt päikese eest kaitsevad, ja teised, mis on pigem lavaprillid. Mo jaoks on oluline, et oleks korralikud UV-kaitsega prillid, sest need odavad väga ikka ei tee midagi asjalikku päikese käes, nii tunnen mina isiklikult. Et kui keegi ei ole korralikke päiksekaid endale ostnud, siis soovitan minna ikka prillipoodi ja soetada endale sealt kvaliteetsed prillid, vahe on tohutu!

Väga meeldib mulle just bändiga Öed prillidega olla, kuidagi selline asi sobib sinna ja annab sellise vingema hoiaku mulle endale kui artistile laval. Vöib-olla mingis möttes on nad ka natuke nagu mask, mille taha saan peituda vöi luua mingisuguse rolli vöi alter ego.

Tuuli Ranna erakogu

 

Terje Telling

Aksessuaaridel on oluline roll täita garderoobi rikastamise juures. Erinevate aksessuaaride abil saab ühe ja sama riideesemega luua hulganisti erinevaid look’e. Üheks oluliseks mänguliseks aksessuaariks lisaks siidisallidele on minu jaoks prillid. Erinevaid päikeseprille on mul paarikümne ringis, aktiivselt kasutusel neist ehk 4–5 paari. Prille kannan sporti tehes ka siis, kui lauspäikest pole – kaitseks tuule ja silma lendavate putukate eest. Lisaks päikeseprillidele on mu aksessuaarisahtlisse kogunenud kergelt toonitud klaasidega prillid, mis sobivad kandmiseks ka siseruumides. Mulle meeldib oma välimusega teatud mõttes eksperimenteerida ja sedalaadi prillid toetavad stilistilisi katsetusi. Toonitud klaasidega prillid annavad võimaluse eristuda, outfit’i ühtseks tervikuks siduda, teinekord nende taha peitu pugeda või pärast pikka tööpäeva hoopis oma väsinud silmi peita.

Terje Tellingu erakogu

 

Marge Tava

Mul on liiga palju päikeseprille, nii korralikke ja kalleid kui ka odavaid emotsioonioste, mis on soetatud mõne konkreetse outfit’i juurde ühekordseks kandmiseks ja mille eesmärk ei ole tegelikult päikese eest kaitsta, vaid pigem end enesekindlamalt tunda. Kerge tooniga prillid aitavad mul introverdina end mugavamalt tunda. Ja mis seal salata, ilma meikimata on need ka hea võimalus tumedaid silmaluseid ja puuduvat lainerijoont peita. Odavad prillid on mul paar korda kasutuses ja siis müün need mõnel Buduaari ostupeol kiirelt maha. Minu kõigi aegade lemmikud on aga Richmondi öökulliprillid (pildil), mis on umbes 10 aastat vanad, aga kannan neid igal aastaajal ja arvatavasti elu lõpuni. Päris tumedaid prille kannan vaid suvel suure päikesega, sest mulle meeldib, kui inimestega suheldes on võimalik näha nende silmi.

Marge Tava erakogu