Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

Stiilne naine Anett: mugavus võrdub enesekindlusega, alati!

Anett Kulbin
Anett Kulbin — FOTO: Kairi Killing

Muusik Anett Kulbin köidab oma sooja oleku, maheda naeratuse ja imelise häälega. Seda kõike toetab alati tema stiilivalik, mõjudes kindlalt, turvaliselt, aga samal ajal ka unikaalselt – alati on kuskil üllatamas mõni efektne detail.

Millises riietuses tunned end kõige enesekindlamalt?

Arvan, et mugavus võrdub enesekindlusega, alati! Tunnen ennast enesekindlalt oversized särkidest kuni esinemisriieteni, kui need on mugavad ja minulikud on. Minu jaoks on oluline, et riided ei ahista ega kisu kuskilt. Olen viimaste aastate jooksul näiteks ka paljusid asju lasknud õmblejal kohendada, mõnikord piisab mõnest väiksemast liigutusest ja riideese istub kohe palju paremini.

Anett Kulbin
Anett Kulbin — FOTO: Martin Kosseon

Kuidas on sinu jaoks omavahel seotud muusika ning riietumine, sinu stiil?

Mõlemad on osa eneseväljendusest ning minu jaoks väga tunnetuslikud. 

Mida arvad värvidest? Sind on pigem näha olnud summutatud ja mahedates toonides, kas selle taga on mõni salapärane sõnum?

Värvide puhul eelistan pigem color-coded tonaalsust, väga erksad värvid ei lähe minuga kuidagi kokku. Erksate toonide asemel eelistan pigem mustreid.

Anett Kulbin
Anett Kulbin — FOTO: Erakogu

Mida teed, kui oled sattunud kandma midagi, milles end väga hästi ei tunne?

Püüan aru saada, mis mulle selle juures ei meeldi – kas lõige, värv või stiil. Mõnikord ei oskagi seda seletada, mingi asi pole lihtsalt „minulik“ ja seda tunnet ei peagi alati sõnadesse panema.

Kes on olnud sinu parimad nõuandjad läbi elu, kellelt oled palju õppinud? Mis stiilinõu oled neilt saanud?

Aeg-ajalt küsin outfit’ide osas nõu oma parimalt sõbralt Taavilt, aga üldiselt on meil pigem omavahel sellest juba nali tekkinud, et ma küsin nõu ja lõpuks teen ikka risti vastupidi. Ühtegi sellist kindlat stiilinõuandjat mu elus olnud ei ole.

Anett Kulbin
Anett Kulbin — FOTO: Erakogu

Kas kasutad ka stiliste ja oled neilt midagi kõrva taha pannud?

Olen erinevate stilistidega aastate jooksul koostööd teinud ja kindlasti igaühelt midagi kõrva taha pannud ja mingeid asju live’ide riietuses kasutama jäänud. Näiteks üks minu lemmikuid leide on Helen Kikkas-Tikerpe käsitsi tehtud ja tikitud kimono, mille ta valmistas vanast kardinariidest. See valmis juba ligikaudu kaks aastat tagasi ja leiab siiani kogu aeg kasutust. 

Mida tead trendidest? Kas sul on ka mõni lemmik suvine suund?

Kahjuks või õnneks ei ole ma üldse trenditeadlik. Samas jälle kuidagimoodi hiilivad mingid asjad ikka ligi – näiteks ma ei tea, millal tulid Birkenstockid moodi, oman juba mitmendat paari ja need tunduvad suhteliselt trendikad olevat. Kuna suvisel ajal on palju esinemisi, mis nõuavad rohkem läbimõeldud ja säravamate rõivakomplektide autosse pakkimist, siis muul ajal kannan väga kergeid, mugavaid ja pehmeid riideid – liigun alati kuidagi kahe äärmuse vahel.

Anett Kulbin
Anett Kulbin — FOTO: Erakogu

Millised on sinu lemmikud brändid ja poodlemise kohad, kust alati midagi endale leiad?

Püüan eelistada poodlemisel second-hand ja vintage’i poode. Eestis külastan eelkõige Humana Vintage poode, reisides on vintage-pooodide külastamine ka alati minu top 3 to-do-listis. Küll aga tarbin ikka kiirmoodi ka ja seda eelkõige selliste asjade, nagu näiteks teksade puhul. Väga raske on leida seda ühte ja õiget hästiistuvat paari ja kui see lõpuks on kiirmoest pärit, siis ma ei näe selles probleemi, kuna tean, et kannan neid pikki aastaid.

Sul oli mõni aeg tagasi koostöö Kriss Soonikuga, kelle bränd on tuntud ka seksika pesubrändina. Mis on sinu silmis seksikas outfit?

Seksikus käib enesekindlusega käsikäes ehk siis taaskord mugavuse ja hästiistuvusega.

Mida panna selga siis, kui on kiire, pea tühi, aga vaja varsti uksest välja kohtumisele minna?

Sellisel päeval lähen alati klassikalist lemmikute teed, milles tean, et tunnen ennast alati hästi – näiteks lemmikud hästi istuvad teksad, must või valge T-särk, pusa või jakk õlgadele ja ehted või mõni efektsem detail. Ehted on alati miski, mis kõige lihtsamate riiete juurde sära ja erilisemat tunnet toovad ja loovad.

Anett Kulbin
Anett Kulbin — FOTO: Erakogu

Sul on suveks koostöös Frediga väljas uus singel nimega Lowkey? Millist riietust soovitad seda kuulates kanda?

Suvistes pehmetes riietes, kui Eesti suveilm seda lubab, ja paljajalu murul ringi vaibides.

Räägi pisut oma suveplaanidest – mis sul veel tulemas on?

Kuna artisti töö on üsna hooajaline, möödub suvi taas peamiselt töö tähe all. Küll aga leian kindlasti aega puhkamiseks, sõprade ja perega aja veetmiseks ja lihtsalt suve nautimiseks – ärgata hilja, päevitusriietes aeda tuterdada, kasvuhoonest midagi värsket söögilauale haarata, päikest võtta, logeleda, lugeda ja lihtsalt ilma igasuguste plaanideta olla.

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando