Ilu ja mood

toob sinuni Zalando

STIILNE NAINE LIIS LEMSALU omale riietumisel ahistavaid reegleid ei kehtesta!

Buduaari ajakiri

Meisi Volt

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: Erakogu

Laulja ja laulukirjutaja Liis Lemsalu stiil köidab oma mõnusa joonega nii laval, sotsiaalmeedia lehekülgedel, singlite kaanepiltidel kui ka argipäeval. Võib kindel olla, et kedagi teist punasel vaibal samas riietuses ei näe! See muidugi tähendab seda, et Buduaar pidi tema magusad stiilisaladused välja uurima.

Kuidas sünnib sinu singlite kaanepiltide stiil? Mis on nende juures eriti oluline?

Kõige suurema inspiratsioonilaengu annab ikka lugu ise. Loo muusika dikteerib väga palju just seda, millised visioonid hakkavad peas jooksma ning millise nurga alt üldse asjale alguses läheneda. Oluline on, et stiil toetaks loo olemasolu ja kannaks edasi terviklikku pilti. 

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: Erakogu

Kui rääkida lavariietustest, siis kas oled kunagi esinenud outfitiga, mis üldse ei meeldi või seljas hästi ei istu? Kuidas olukorra lahendasid?

Arvan, et karjääri alguse poole on selliseid hetki ikka olnud küll. Täpset outfit’i mul hetkel isegi ei meenu, kuid olen kindel, et midagi sellist on ikka juhtunud. Lahendasin olukorra vist sedasi, et käisin laval ära ja pärast nukrutsesin ja mõtlesin, et sellisesse ämbrisse ma küll enam kunagi ei astu.

Lavariietus versus argipäev – milliseid reegleid laval järgid ja milles tunned end kõige paremini igapäevaselt sossutades?

Otseseid reegleid minu maailmas ei ole. Pigem on see tunnetuse küsimus ehk kuidas ma mingil päeval end tunnen. Vahel tahan end lille lüüa, aga vahel tahan olla täiesti mustades toonides. Igapäevaselt meeldib mulle rohkem käia suurte ja lohvakate riietega. Üritan seda „lohvakust“ kindlasti stabiliseerida mingi kitsama riideesemega garderoobist, kuid enamjaolt meeldib mulle vabal ajal käia pigem mugavate riietega.

Liis Lemsalu laval
Liis Lemsalu laval — FOTO: Liisa Rull

Milline on sinu suve lemmiktrend? Kuidas armastad seda kanda?

Mulle endale meeldib suvel kombineerida suuri ja lohvakaid rõivaesemeid koos liibuvate riietega. Näiteks liibuvad biker-shortsid ja suur T-särk või triiksärk peale. Aga üldjuhul meeldib suvel just selline riie, mis on liikuv ja laseb kehal palavuse käes hingata.

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: Erakogu

Rõivaesemed ja aksessuaarid, mida sa kunagi ei kannaks (muidugi võid ka tulevikus ümber mõelda)?

Kunagi olid hästi populaarsed kontsakingaga tossud. Vot sellest moeröögatusest ei saanud mina mitte kunagi aru ja  praegugi paneb see mu kukalt kratsima.

Loomulikult tahame kõik teada sinu lemmikuid poodlemise kohti! Palun jaga Buduaari lugejatele mõni hea koht, kust oled kõige ägedamaid rõivaid skoorinud.

Väga palju lahedaid asju olen leidnud muidugi kaltsukatest. Kaltsukatega on ainult see asi, et sa pead olema järjepidev ja sihikindel, muidu võid enne oma ägeda asja leidmist juba uniseks jääda ja koju minna. Ütleks isegi, et mul ei ole otseselt lemmikpoode. Üritan igale poele anda võimaluse, sest kunagi ei või teada, millise aarde sa võid sealt välja kaevata.

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: Erakogu

Tean, et sul on ka endal väike disainimishuvi olnud – kuidas sellega edeneb? Mis on olnud sinu viimased ideed ja soovid?

Mulle meeldib väga mood ja loomulikult ka sellega seotud disain. Enamik enda Eesti Muusikaauhindade kleitidest olen disaininud küll ise, kuid igapäevaselt ma sellega ei tegele. Kui on suurem sündmus tulemas, siis tahan üldjuhul alati enda pea tööle panna ja vaadata, kas ma suudan millegi huvitavaga välja tulla ja hiljem koos õmblejaga selle siis ellu viia.

Parim stiilinõuanne, mille oled saanud oma emalt või vanaemalt?  

Need nõuanded ei pruugi alati  olla verbaalsed. Mulle tundub, et lapsed hakkavad tihtipeale jäljendama oma eelkäijate käitumist ja mulle on samuti jäänud meelde minu vanaema ja ema korrektsus ja puhtus riiete suhtes. Usun, et see on selline „stiilinõuanne“, mis sai justkui loomulikult ka mulle kaasa antud.

Liis Lemsalu
Liis Lemsalu — FOTO: Erakogu

Eesti naised – anna meile üks hea stiilinipp, mida sel suvel rokkida soovitaksid!

Soovitaksin naistel välja uurida, millised värvitoonid neile sobivad ja millised mitte ehk milline värv paneb su naha veel rohkem särama. Kui värvid on teada, siis keskendu peamiselt nendele toonidele, mis sobituvad sinu nahatooniga. Usun, et see on imelihtne ja kerge nipp, mida suvel enda peal ja miks mitte ka enda sõbrannade peal rakendada.

Ilusat säramist teile naised!

Ilu ja mood

toob sinuni Zalando