Reklaam sulgub sekundi pärast

VAATA JA IMESTA! Muusik Lepatriinu teeb enneolematuid näomaalinguid

Buduaari ajakiri

Liisbet Saue

Triinu Paomets, seljas Toivo Freeman Pildi looming / Foto: erakogu

On kaugele kuulda ja silmaga näha, et Triinu Paomets, tuntud ka muusik Lepatriinuna, lummab publikult mitmel rindel. Erilist tähelepanu püüavad aga tema loodud näomaalingud – utoopilised, värvi- ja fantaasiaküllased karakterid!

Triinu tunnistab, et joonistamine, värvimine ja meisterdamine on talle juba noorest east armsad. Vastupandamatu soov haarata lisaks mikrofonile kätte ka pintsel, tabas teda 2015. aastal, mis päädis päris esimese maalinäitusega. „Mulle meeldib käeline tegevus ja eneseväljendus igal rindel. Kui muusikuid on mu peres jalaga segada, siis maalimine on üksjagu segadust tekitanud, et kust ma küll selle geeni saanud olen. Minu enda jaoks on kõik aga lihtsalt kunst.“

Eks ole ju ka Triinu artistinimi loominguline sõnademäng. „Mulle meeldis juba kooli ajal mõte, et mu perekonnanimi võiks olla Lepa. Katsetustest „ladybug“ ja „leedibug“ kujunes lõpuks aga loogiliselt välja Lepatriinu,“ meenutab ta, ent siin on peidus veel üks armas nüanss. „Mu selg on sünnimärke ehk täppe täis,“ jagab naine.

Halloween kui pikim tööpäev

Näomaalingute loomine on Triinu jaoks loomulik kooslus maalimisest ja jumestamisest. „Läksin GlamEst meigikooli eesmärgiga õppida inimese nägu paremini tundma, et osata seda ka paremini maalida. Mulle tundus igati kasulik omandada ka oskus endale ise lavameiki teha,“ meenutab ta. „Üsna kiiresti liikusid minu maalingud aga fantaasiavaldkonda ja siin ma nüüd poolteist aastat hiljem olen – loon täiesti utoopilisi karaktereid.“

Triinut lummavad just pahalased ja mütoloogilised tegelased, sest nende kujutamine pakub väljakutset. „Kuna tänapäeval hinnatakse kõrgelt loomulikku ilu, proovisin vahepeal teha ka Disney printsesse, aga neile on iseloomulikud ainult lainerijoon ja ehk ka punased huuled. See ei paku mulle väljakutset. Pahalased on seevastu värvilised ja huvitavad.“ Inspiratsioon näomaalingute loomiseks on kogu aeg õhus. Kui varem proovis Triinu oskuste lihvimiseks tehtud töid jäljendada, siis täna on ta keskendunud omaloomingule, saades inspiratsiooni nii maalikunstist, arhitektuurist kui laulusõnadest.

Kõige rohkem tähelepanu Triinu töödest on seni pälvinud tort, mis on ühtlasi olnud ka üks keerulisemaid seni loodud maalingutest. „Tegin seda lõpuks kolm korda, aga ikkagi on asju, mida oleks saanud teha paremini. Väga võimalik, et võtan selle üks päev veel ette,“ jagab ta, et optilise illusiooni loomine ongi kõige keerulisem. Esmalt tuleb paika saada valgus ja fotonurk ning seejärel teha maaling läbi kaamerapildi, kuid valguse sättimine on korralik väljakutse, kui värve näos pole.

GlamEst koolis Meelis Kriki ja Anna Izotova käe all põhioskused omandanud Triinu täiendab end näomaalingute vallas pidevalt, vaadates Youtube’i videoid, teiste kunstnike töid ja osaledes online-koolitustel. Ka näomaalingute soovijad võtab ta lahkesti vastu. „Halloween on minu jaoks kõige tihedama graafikuga päev,“ muigab ta, „kuid olen näomaalinguid teinud ka mitmete muusikavideote, albumikaante ja stiilipidude jaoks.“

Triinu plaan on pürgida näomaalingute valdkonna tippu, et saaks teha koostööd iidolitega ja osaleda erinevates projektides üle maailma, kus iga uus päev on eelmistest erinev.