Reklaam sulgub sekundi pärast

17 KG ALLA VÕTNUD Merily Timmer: kui peeglisse vaadates ei ole hea tunne, siis tuleb teha muutus! 

Karin Karu

Merily Timmer
Merily Timmer — FOTO: erakogu

Selgeltnägija Merily Timmer on tänaseks 17 kg kaalust alla võtnud ning tõdeb, et pool teed on tal veel minna.

Tegelikult on Timmer oma kehakaaluga kimpus olnud pool oma elust. "See lugu ei ole nii, et lihtsalt vot õgisin paksuks. Ma olin 14-aastane kui mul avastati liigeste reumatoidartriit. Tegu on väga raske haigusega, mis mõjutab inimese elu täiel määral. Ühel päeval olid valud nii suured, et ma ei suutnud enam seista, pikali olla või istuda üle 20 minuti. Pidin kogu aeg asendit vahetama. Arstide poolt keelati igasugune sport täielikult ära ning pandi peale tugevad hormonaalsed ravimid. Mida need teevad, on tohutu kaalutõus. See on midagi, mis lõhkus mingi osa minust täielikult ära. Ma olin alati olnud 53-55 kilone piitspeenike tüdruk. Järsku muutus kaalunumber trastiliselt ning sellest ajast peale olen ma vaeva näinud, et jõuda tagasi sinna, kus ma tunneks ennast oma kehas hästi," meenutab Merily.

Kaalust alla võtmise teekonda on kaunis naine varemgi planeerinud, ent enamasti see lihtsalt ei ole olnud jätkusuutlik. "Ma olen korduvalt teinud proove kaalu langetada, siis jälle läbi kukkunud ja jälle uuesti alustanud. Nagu meil naistel see asi ikka käib. Lisaks on liikuvast tööst saanud üsna istuv töö ja liikumist jäänud tunduvalt vähemaks. Suure stressiga olen ka see, kes käib ikka vaatamas, et äkki see maagiline külmkapp seal köögis on poole tunni jooksul midagi uut loonud. Eks niiviisi lõpuks asi käest lähebki ja peeglisse vaadates ei ole enam hea tunne. Mitte, et ma ennast ilusaks ei peaks. Ma olen ennast alati ilusaks pidanud ja iga langetatud grammi eest tunnustanud ja kiitnud," tõdeb Merily.

Aastal 2023 aga otsustas Timmer, et nüüd on aeg iseenda jaoks see suur samm ära teha. "Ma aitan alati teisi, aga enda jaoks ei ole piisavalt teinud. Seega võtsin ette suure teekonna, kus tuleb pingutada seni kuni on tunne enda sees muutunud."

Rääkides aga naise toitumisest, siis sellest on nüüdseks saanud oluline osa tema elust - Merily hakkas teadlikult toituma. "Ma olen täielikult oma menüüst välja jätnud gluteeni ja loomapiima. Eks koogikesed on toredad, aga nende järgi isutab mul pigem väga harva. Vana hea nipp on alati ka üle päeva supi ja salati söömine. Mida kergemad toidud, seda kergemini ka kukub ja ei pea trennis päris mitmeid tunde veetma. Lisaks ma ei söö enam peale kella nelja. Lähen varem magama, ärkan varem ja teen rohkem.
Toitumine on üleüldse saanud minu jaoks väga oluliseks. Sellest hetkest kui ma hakkasin jälgima, mida mingid toiduained sisaldavad, siis tekkis nii mõnegi asja suhtes päris paha tunne. Miks sellised asjad üldse müügil on või miks peaks keegi tahtma neid endale suhu pista," muigab Merily, et paraku müüakse tihtipeale ka toitu, mida ei peaks üldse tarbima.

Trenni teeb Timmer iseseisvalt ning lisaks ka Juss Haasma valvsa pilgu all ja ta tõdeb, et Juss on talle palju toeks olnud. "Enamasti teen ikkagi aeroobset, sest eesmärk on rasva põletada hetkel. Seega jooksen, kõnnin, ujun ja teen saalis harjutusi oma keharaskusega. Mõjub suurepäraselt, ei pea salto-kitse-hüppeid tegema hantlid käes. Muideks ujumine kaotab kõige rohkem kaloreid ja tulemusi on väga kiiresti näha. Järjepidevus on oluline ja see on miski, millega minul näiteks on pigem siiani keeruline olnud. Enesedistsipliiniga olen pidanud väga palju tööd tegema."

Kaunitar nendib, et kaalulangus on mõjutanud ka tema üleüldist elukvaliteeti ning seda üksnes positiivses võtmes. "Midagi pole öelda, kui sa vaatad ennast peeglist ja sul tekib hea tunne, sa tahad endale komplimente teha, saad poest osta üha väiksemaid numbreid ja ei pea piltidel ennast peitma, siis see on super tunne. Iga päevaga muutud enda jaoks ilusamaks ja enesekindlus ning -väärtus tõusevad. See tunne, et ma saan ja suudan omaenda elus muuta asju, mis mind häirivad ja nendel muutustel on positiivne tulemus, on väga võimas tunne ja annab nii palju energiat ja positiivsust juurde, et tahad hasardist juba enda jaoks veel rohkem head teha," tõdeb ta.

Eesmärgini on Merilyl enda sõnul veel pool maad minna. "Pool on veel minna, aga see, kui suur entusiasm tekib treenida ja toituda aina tervislikumalt kui kaal langeb, on meeletu," avaldab naine, et motivatsioonist tal puudust pole.

Merily Timmer
Merily Timmer — FOTO: erakogu