3 PÕHJUST, MIKS BIKIINIPIIRKONDA tekivad punnid

3 PÕHJUST, MIKS BIKIINIPIIRKONDA tekivad punnid

Bikiinipiirkonda tekkinud punnidele võib olla lihtne seletus. Vinne võib tekkida kõikjale, kus on rasunäärmed – seega ka bikiinipiirkonda. Ajakiri Women’s Health pani kirja kolm põhjust, miks tekivad punnid alumisele korrusele. Kui aga kahtled, siis pöördu arsti poole ja veendu, et tegu poleks suguhaigusega.

Karvade eemaldamine

Nii vahatamine kui ka raseerimine ärritavad nahka ja võivad seetõttu punne tekitada. Näiteks võib bikiinipiirkonna raseerimisel tekkida väikeseid haavandeid, mille kaudu pääsevad bakterid naha sisse ja tekivadki punnid.

Higistamine

Kui higistamine põhjustab punne seljale, siis ei ole imestada, et higistamine võib sama teha ka bikiinipiirkonnale. Õnneks saab seda vältida õige hügieeniga: näiteks peale intensiivset trenni pesed ennast ja vahetad aluspesu, sedasi ei saa higi nahka blokeerida ja ummistusitekitada.

Liiga pingul püksid

Retuuside kandmine on küll üllatavalt mugav, kuid kui kannad neid ööpäevaringselt, on sellel ka omad negatiivsed küljed. Kui liiga pingul riided ei hinga korralikult, ei saa niiskus kehalt ära kaduda. Nahale jäänud higi hakkab poore ummistama ning tekitab punne.