6 LIHTSAT NIPPI, kuidas köhast vabaneda

6 LIHTSAT NIPPI, kuidas köhast vabaneda

Kuigi köha on üsna tavaline külmetushaigus, on see ka väga tüütu. Köhast lahtisaamiseks ei pea ilmtingimata apteegist kalleid ravimeid ostma, vaid sellele on võimalik leevendust saada ka rahvameditsiinist. Facebooki rahvameditsiini ja teadmiste grupis annavadki kasutajad nõu, kuidas koduste vahenditega köhast vabaneda. 

“Lisa meele taruvaigutinktuuri sortsuke ja sega need omavahel – kiire paranemine kindlustatud ja magad terve öö rahulikult. Järele proovitud ja töötab. Mesi ja tinktuur 1:1. Natuke kõrvetab, aga pole hullu, vähemalt aitab,” soovitab üks kasutaja. 

“Kui on võimalik kusagilt hanerasva saada, siis tuleks dessertlusikatäis seda juua ning ka rinda määrida. Samuti aitab Islandi sambliku tee,” soovitab teine. 

“Mina võtsin lusika mett koos piparmündiõliga ja kurguvalu ning köha olid kadunud koheselt,” annab kolmas kasutaja nõu. 

Ühel kasutajal on varuks aga selline rahvatarkus: “Naabrinaine õpetas ka sellist asja – paned potti järgmised koostisosad: piim, tükike võid, lusikas mett ja lased keema hetkeks, seejärel võtad tulelt ja lisad natukene soodat. Kallad tassi ja vaikselt jood seda lusika kaupa. Leevendab kurgus olevat ärritust ja saad magada. Kuigi piim tekitab lima, on minul see aidanud.”

“Jalgadele õhtul sinepivannid ja rindkerele sinepiplaastreid teha enne magamaminekut,” jagab veel üks kasutaja nõu, kuidas köhale kiirelt leevendust saada. 

“Köha vastu aitab rukkililletee ja musta rõika ning mee siirup. Tervislik ning ohutu ja samas minu puhul toimis väga hästi,” kirjutab üks rahvameditsiini grupi kasutajatest, kuidas tema köhast vabanes.