Disaini oma unistuste keha

Disaini oma unistuste keha

Me kõik teame, et meie keha on pika mäluga. See, kuidas täna oma keha eest hoolt kanname, peegeldub meie välimuses ka aastakümneid hiljem. Kui tahame ka vanemas eas suurepärased välja näha, on tarvis juba praegu oma keha voolima hakata.

Me kõik teame, et meie keha on pika mäluga. See, kuidas täna oma keha eest hoolt kanname, peegeldub meie välimuses ka aastakümneid hiljem. Kui tahame ka vanemas eas suurepärased välja näha, on tarvis juba praegu oma keha voolima hakata.

Õpi põletama rasvu
Oma unistuste keha kujundamise juures on kõige olulisem põletada õigesti rasvu. Kuulsused suudavad pärast beebiootust hämmastavalt kiiresti taastada raseduseelse figuuri. See on võimalik, sest nende kehad on õppinud rasvu kulutama. Kuidas aga õpetada oma kehale rasvapõletust? Toitumisspetsialistid räägivad, et kui söömisharjumused on halvad ja menüü sisaldab palju töödeldud süsivesikuid, hakkab keha tootma vähem insuliini. Kaalulangetamisele aitab kaasa aga just insuliin. Keha harjub rasvu põletama, kui toitud tervislikult ja käid korrapäraselt trennis. Kahekümnendates eluaastates alustatud terviserutiin tagab hea tervise ja figuuri tulevikus. Tegutseda tuleks enne, kui probleem endast märku annab. Kui oled juba neljakümnene ja ülekaalus, on lihaskiud liiga kaua tegevuseta olnud ja neid on keeruline taas tööle sundida.  

Trimmis nahk
Parim viis tselluliidi ennetamiseks on samuti sport. Liigutamine ergutab vereringet ja kollageenitootlust. See aitabki vältida rasva kogunemist ümber puusade ja reite ning hoiab naha sileda. Suurepärased treeningud tselluliidi ennetamiseks on näiteks tantsimine ja jõutrenn. Just nende treeningutega võiks tegeleda kahekümnendates eluaastates, sest need trimmivad nahka ja toonivaid lihaseid. Samuti arendab tantsimine koordinatsiooni. Kõik see harjutab su keha pideva koormusega ja vanemas eas on sportimine tunduvalt lihtsam. 

Treeni oma vaimu
Lisaks suurepärasele füüsilise vormile tuleb regulaarne treening kasuks ka vaimsele tervisele. Depressioon võib tabada igaüht ootamatult, kuid pidevalt sportivad inimesed suudavad sellest edukamalt üle olla. Sport on suurepärane viis pingeid maandada. Pärast kiivakiskunud päeva on mõnus minna spordisaali poksikotti taguma või sõbrannaga jooksurajale. Pealegi tõstab korrapärane sportimine, näiteks joogaga tegelemine, enesekindlust. Samuti vähendab see päevadeaegset pinget kõhus ja teeb head rühile. Suurepärane lahendus naistele, kelle selg on väsinud arvutiga töötamisest. 

Pikaealisuse saladus
Kes meist ei tahaks elada pikka ja õnnelikku elu? Üks lollikindlamaid valemeid selleks on tervise eest hoolitsemine. Hea tervis on kõrge vanuse eeldus. Kehaga tuleb tegeleda juba noorelt, et olla tippvormis ka vanemas eas. Liikumine mõjutab meie kehas kõike – ainevahetust, vereringet, maksa ja neerude tööd ning kõike muud. Paljud naised kannatavad kehva seedimise all, sest toituvad valesti ja neil on istuv eluviis. Seedimisele tulevad kasuks täisteratooted, pähklid ja rohelised aedviljad. Menüü kokkupanemisel tuleks lähtuda toidupüramiidist. Tervislik toitumine aitab vältida luuhõrenemist, vererõhuhäireid, südamehaigusi ja diabeeti. Mida paremat toitu oma kehale pakud, seda tervem on organism. Mõni üksik hamburger ei tee veel paksuks ega haigeks. Peaasi, et sellest harjumust ei saa. 

Buduaar.ee