Reklaam sulgub sekundi pärast

ERATREENER ELISABETH: energiadefitsiit on rasvapõletuse põhialus

Karin Karu

Elisabeth Atamanski
Elisabeth Atamanski — FOTO: Liisa Alpstal

Kaalust alla võtmine nii, et need kilod tagasi ei tuleks, on üsnagi keeruline - vähemalt see tundub nii olevat.

Eratreener ja bikiinifitnessist Elisabeth Atamanski tõdeb, et kaalust alla võtmise osas mängib suurimat rolli toitumine. 

Kui on näiteks vaja viiest ülekilost lahti saada, siis Elisabeth ütleb nii: "Tihti peale piisab juba sellest, kui vahetada toiduained vähem rasvasema vastu, vähendada igapäevaselt lisatud suhkrute ning töödeldud toitude tarbimist. Näiteks ka latte’d ja cappuccino’d on tegelikult energiarohked ehk sisaldavad omajagu kaloreid. Need küll ei ole halvad, aga kui eesmärk on lisakilosid vähendada, siis tuleks sellistele asjadele tähelepanu pöörata. Seega soovitan jälgida, kui palju lisa- ja peidetud kaloreid me ka enesele teadmata sisse joome või sööme. Samuti näiteks praadimisel võiks kasutada õlipritsi, et kasutatava rasvaine kogust vähendada. Õli on rasv seega on see ka energiatihe," soovitab ta.

Elisabeth nendib, et kaalulangetusel on oluline tarbida vähem kaloreid kui me sisse sööme. "Energiadefitsiit on rasvapõletuse põhialus. See tähendab suures pildis seda, et igapäevane energiakulu ületab sisse söödud energia ehk lihtsas keeles sööd vähem kui kulutad. Olgu selleks siis toidukoguste järkjärguline vähendamine või aktiivsuse suurendamine. Ainuüksi suur kardio tegemine või mingi trenn spetsiifiliselt ei anna tulemust, kui toidulaud seda kõrvalt ei toeta," ütleb Atamanski.

Loe Elisabethi soovitustest lähemalt SIIN.