Reklaam sulgub sekundi pärast

ERATREENER ELISABETH paljastas 7 toitumise põhitõde, mida kõik teadma peaksid

Karin Karu

Elisabeth Atamanski
Elisabeth Atamanski — FOTO: Elisabeth Atamanski/Instagram

Teades toitumisest rohkem oskame me ka oma menüüd targemalt kokku panna ning see omakorda tähendab, et meie toidulaud muutub tervislikumaks.

Eratreener Elisabeth Atamanski avaldas Buduaarile toitumise põhitõed, mida kõik teada võiksid. 

Need on: 

1. Toit koosneb makro- ning mikrotoitainetest, millel igaühel on oma oluline roll organismi toimimises. Makrotoitained on süsivesikud, rasvad ning valgud.

2. Jälgi, et sinu toidulaud koosneks suures osas 80% puhtast ja kvaliteetsest toorainest, mida rohkem värve, seda parem! Jälgi, et igas toidukorras oleks esindatud kõik kolm makrotoitainet: valk, rasv ja süsivesikud (aeglaselt ja kiirelt imenduvad) ning pool taldrikust võiks olla ka juur-ja köögiviljad, mis annavad kiudaineid ning vitamiine.

3. Rasvad on erinevad pähklid, seemned, õlid, või, kookosrasv, munakollane, rasvasemad lihad/kalad, rasvasemad piimatooted näiteks hapukoored, kookoskreemid, avokaado jne.

4. Valkudeks on peamiselt lihatooted, mereannid, piimatooted, muna, samuti taimsed valguallikad nagu näiteks läätsed, soja jne. ning süsivesikuteks on tera-, kaunviljad, puuviljad ja marjad (köögiviljade süsivesikute sisaldus on väike).

5. Lisaks hoia silma peal ka enda kiudainete tarbimisel, mida saad täisteratoodetest, köögiviljadest, juurviljadest, puuviljadest jne! Joo ka piisavalt vett.

6. Peale kella kuute võib süüa, pole vahet, mis kell sa sööd, loeb vaid see, kui palju energiat sa kogu päeva jooksul ära tarbid ja kui sa palju sa sellest ära kulutad.

7. Kõike võib süüa, aga õigetes kogustes ja tähtis on hoida baas paigas ning leida see tasakaal kõige vahel.