Reklaam sulgub sekundi pärast

INTERVJUU: Fotograafist modelliks või vastupidi? Mariliis Jõgeva #B60 telgitagused!

Buduaar

Kust ja kuidas aga Mariliisi tee fotograafiani jõudis?

Alustasin fotograafiaga juba kooliajal. Eesti Kunstiakadeemias oli minu üheks aineks fotograafia ja sealt see pildistamise pisik arvatavasti alguse sai.
Koolis pidi ikka tegema igasuguseid erinevaid projekte ja kuna ma õppisin stilistikat ja moodi, siis paljud projektid sain ise ka stiliseerida. Alates mõttest, pisidetailide paikapanemisest kuni teostuseni välja – see kõik tundus minu jaoks põnev. Nii siis ostsin endale kaamera ja hakkasin ka iseseisvalt pildistama.
Koolis sai muuhulgas õpitud ka fototöötlust. Nii pole ka piltide töötlemine mulle võõras. Sellepärast on mul ka nüüd alati väga kindel nägemus, kui minust endast mõne artikli tarbeks fotosesse tehakse.

Miks fotograafia sinnapaika jäi?

Pärast kooli lõpetamist sai sellega natuke veel rohkem tegeletud ja huvi selle vastu ei ole kuhugi kadunud. Kahjuks on ikka nii, et vahepeal on lihtsalt nii palju muid asju ja siis jääb kaamera liiga kauaks seisma.
Mulle meeldib väga ka ise kaamera ees olla. Sättida outfitte, teha jumestust ja siis vaadata, mis tulemuseks saab. Viimasel ajal ongi juhtunud kuidagi nii, et olen ise rohkem kaamera ees olnud, kui pildistanud.
Kui mulle tehti ettepanek #B60 kampaaniaga kaasa teha, siis tuli kohe esimesena fotograafia mõttesse. Sellepärast võtsin selle väljakutse rõõmuga vastu ja lubasingi endale, et leian fotograafia jaoks nüüd jälle rohkem aega.

Tundub, et kaamera taga olla on Sinu jaoks isegi suurem väljakutse. Mis selle juures kõige rohkem tõmbab?

Kooliajast saati on mulle meeldinud julged valikud ja nii-öelda #outofthebox mõtlemine. Mida hullumeelsem mõte, seda lahedam. Samuti ise kõige selle keskel olla.
Nii oli minu puhul tavaline, et kui modellile tuleb teha meik, stilistika või kehamaaling ja pildistad stuudios, siis ma ise nägin pärast seda välja nagu maaler. Riiete ja rekvisiitidega on tihti palju sekeldamist olnud, mis nüüd tagantjärgi mõeldes nalja teevad. Ühel korral oli meil kaasas näiteks haisev kala, mis oli soojaks läinud ja pidi kaks tundi modellil käes olema. See kala kaalus 4 kilo – vaene modell!
Teisel korral pidime pildistama korsetti. See oli plastikust ja seljas hästi valus, sest see oli kinni tõmmatud ja tehtud spetsiaalselt ühe modelli jaoks. Keha värvimine valgeks, meik ja pildistamine – see kõik võttis kokku 4 pikka tundi. Pärast olid modellil tugevast korsetist randid. Öeldakse küll, et ilu nõuab ohvreid, aga ma nüüd ei tea..
Igasuguseid olukordi on olnud. Kuna fotograafia on loominguline protsess, siis vahepeal tuleb ka 3 kraadises vees seista ja pildistada, et õige foto kätte saada. Samas mulle meeldib väga inimesi pildistada ja just nende sisemisi emotsioone ja mõtteid edasi anda.

Kas ja mida oled enda #B60 raames juba pildistanud ja kus neid näha saab?

Ilus ja soe suvi on käes. Tänu esinemistele olen saanud sel aastal päris palju ka mööda Eestit ringi käia. Kaamerat kannan nüüd ikka kaasas ja pildistan siis, kui näen midagi põnevat. Eelmisel nädalal ilmus minu uus lugu “Päikest Täis”. Täpselt sellist positiivsust ja vabadust olen püüdnud enda piltidele nüüd ka jäädvustada. Päike, värvid ja muretu feeling. Need võiksin tuua märksõnadeks. Selle kohta, kus neid näha saab, ma veel midagi öelda ei julge. Mõned avaldan kindlasti enda sotsiaalmeedias. Natuke peab veel ootama, aga suve lõpus ei ole välistatud ka näitus.

Mariliis Jõgeva uut suvist lugu “Päikest Täis” kuula siit:

 

Kaamera ees või taga? Buduaarile on Mariliis Jõgeva teada ennekõike iseteadliku ja julge stiiliga imekauni modellina. Küll aga ei tea paljud, et tema #B60 lubaduse taga on aastatepikkune fotograafia kirg ja kogemus. Mariliis teeb kaasa #B60 - heategu iseendale kampaaniaga, mille raames andis lauljatar lubaduse enda kontsertidest tulvil esinemiskalendri kõrvalt leiad aega ka fotograafiaga tegelemiseks.