Reklaam sulgub sekundi pärast

KOLM SOOVITUST efektiivseks kaalulangetuseks

Buduaar

kaalulangetus

Iga päev üritavad paljud inimesed kaalus alla võtta või alustada kaalulangetusprogrammiga. Samas on saadaval nii mitmeid toitumiskavasid, et ohutu, jätkusuutliku, tõhusa ja elustiiliga sobiva kaalulangetusprogrammi leidmine võib osutuda keeruliseks. Seetõttu on rahvusvahelise toidulisandite tootja Herbalife Nutrition eksperdid võtnud kokku kõige olulisemad aspektid kaalulangetuseks ja tervislike eesmärkide saavutamiseks.

Toitumisel on kaalulangetuses võtmeroll

Toitumisel on tervisliku kehakaalu säilitamises väga oluline osa. Herbalife Nutrition  ilu ja toitumise ekspert Irina Lizun annab tervislike toitumisharjumuste edendamiseks kolm soovitust:

Planeerimine.

Kaalulangetamine ei alga mitte taldrikust, vaid toidupoest. Taldrikule jõuavad ju siiski ainult need tooted, mille me ostnud oleme. Seega aitab toiduostude hoolikas planeerimine kaasa tervislikumale ja rohkem tasakaalustatud toitumisele.

Arvutused.

Meie organism vajab erinevaid toitaineid, nagu valke, rasvu, süsivesikuid, vitamiine, mineraale ning antioksüdante ja paljusid muid aineid. Tervisliku kaalulangetuse jaoks on võtmetähtsusega teada, mida ja kui palju kehal vaja on.

Tasakaal naudingu ja vajalikkuse vahel.

Toit ei ole keha jaoks mitte ainult energiaallikas. Toit kannab ka positiivseid emotsioone, mistõttu teatud toiduainete tarbimise liigne piiramine viib ebaõnnestumiseni. Seega on tervisliku ja tasakaalustatud toitumise oluline osa ka teadmine, mille osas võib teha teatud järeleandmisi. Teisisõnu tuleb eristada pidupäevi igapäevasest toitumisest.

Ekspert soovitab ka vältida levinud toitumise ja kaalulangetusega seotud müüte, näiteks kaalu langetamiseks ainult juurviljadest või tatrast toitumine või rangete dieetide järgimine, mis piiravad oluliselt teatud toiduainete tarbimist.

„Igapäevane kalorite ja toitainete loendamine, tundide kaupa köögis viibimine ei ole mitte ainult ebamugav, vaid tänapäeva kiire elustiili juures ka võimatu. Tänapäeval on sellele aga ka erinevaid alternatiive – näiteks asendustoidud ja toidulisandid. Oma kogemuse põhjal võin öelda, et Herbalife Nutrition valgukokteil Formula 1 on olnud suureks abiks inimestele, kes soovivad kehakaalu vähendada** – näiteks sisaldab üks portsjon maasikamaitselist Herbalife Nutrition Formula 1 palju proteiini, 222 kcal ning 25 erinevat mineraali ja vitamiini****. Lisaks on selle valmistamine vee või piimaga segades lihtne ning võtab ainult 2 minutit aega,“ rõhutab I. Lizun.

Füüsiline koormus on sama oluline kui puhkamine

Herbalife Nutrition eksperdi Linda Patkovska sõnul võib füüsiline koormus suurendada üldist energiakulu, mis võib aidata säilitada energia tasakaalu või isegi kaalu vähendada. Et saada häid tulemusi, tuleks treenida õige intensiivsusega ja regulaarselt*. Oluline on ka oma keha kuulata. Mugavustsoonist tuleks püüda väljuda, kuid samas ei ole soovitav üle treenida. Samavõrd oluline on anda kehale piisavalt puhkust, kuna just sel ajal toimuvad kõik taastumisprotsessid. Lisaks võib piisav uneaeg olla olulise tähtsusega kaalu vähendamisel.

Ekspert lisab ka, et üks levinumaid müüte, mida ta on kaalulangetuse kohta kuulnud on see, et hommikul tühja kõhuga treenimine põletab rohkem kaloreid ning aitab kulutada rasva. Teise müüdi kohaselt ei tohiks vormi saamiseks pärast treenimist süüa.

„Nende müütide uskumine võib kehale kahjulik olla. Näljutamine kombineerituna intensiivse treenimisega võib keha välja kurnata. Kaalueesmärkide saavutamiseks on vajalik süüa ning pakkuda kehale kõiki vajalikke mikro- ja makrotoitaineid. Oluline on treeningu protsessi nautida ning sellest energiat ammutada,” selgitab L. Patkovska.

Eksperdi sõnul on ka temal hetki, kui ta tunneb end vähem energilisena ja motiveerituna trenni tegema. „Sellistel päevadel kasutan vereringe parandamiseks vahelduvalt külma ja kuuma dušši viis korda järjest. Mõnikord on abi mediteerimisest. Mõnikord ma aga lihtsalt sunnin end trenni tegema. 10–15 minuti pärast olen endale tänulik, sest ma pakatan energiast ja motivatsioonist. Selle põhjuseks on õnnehormoonid, mida aju treenimise ajal toodab. Mis energiatablettidesse puutub, siis üks minu lemmikuid on Herbalife Nutrition Liftoff**,***. See sisaldab vitamiin C-d, mis aitab vähendada väsimust ja kurnatust ning säilitada normaalseid psühholoogilisi funktsioone. See sisaldab ka B-rühma vitamiine (tiamiin, riboflaviin, vitamiin B6) ning vitamiini B12, mis aitab tagada normaalse energiat tootva ainevahetuse,“ ütleb L. Patkovska.

Spetsiaalne tooteprogramm võib aidata kaalueesmärkideni jõuda

Sel aastal on Herbalife Nutrition välja töötanud 12 tooteprogrammi . Iga tooteprogramm keskendub erinevale tervislikule eesmärgile. Tooteprogrammid pakuvad valikut toodetest, mis koos kasutatuna täiendavad üksteist ja moodustavad tasakaalustatud toitumise alustala. Iga programm pakub vastavalt individuaalsetele vajadustele ja harjumustele kolme tasandit – baas, pikendatud ja edasijõudnud. Iga tase pakub erinevat valikut toodetest, mis sobivad inimese valitud eesmärgiga.

„Igal kaalu langetamise tooteprogrammi kuuluval tootel on oma, väga oluline funktsioon, mis aitab mitte ainult kaalu langetada, vaid ka säilitada üldist tervist. Näiteks Formula 1 valgukokteil on täisväärtuslik asendustoit kaalu langetamiseks. See sisaldab valku, kiudaineid, vitamiine ja mineraale, mis aitavad kaasa kaalueesmärkide saavutamisele. Lisaks võib Herbalife Nutrition kaera-õuna kiudainete tarbimine toetada seedekulgla tervist ning normaliseerida mikrobioomi, mis on oluline kaalulangetamise osa. Selle programmiga alustamine võiks olla suurepärane samm uueks aastaks antud kaalu langetamise lubaduse täitumisel, teades et Herbalife Nutritioni toodetele kehtivad kõige rangemad standardid – koostisosade valikust lõpp-tooteni,“ lisab I. Lizun.

Külastage Herbalife Nutritioni kodulehte www.herbalife.ee, et saada lisainfot tooteprogrammide kohta ning leida oma isiklik konsultant:

*Enne füüsilise koormuse lisamist on soovitav konsulteerida spetsialistiga.

**Kui klient saab ravi või tal on kroonilisi haigusi, tuleks tal enne toitumises muutuste tegemist ja Herbalife Nutritioni toodete kasutama hakkamist konsulteerida arstiga.

***Toidulisand ei asenda täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitumist.

****Toote omadused võivad muutuda, kui selle valmistamisviis erineb etiketil kirjeldatust.