Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness

KUIDAS OMA NAHK 10 AASTAT nooremaks muuta?

Särava naha saladus ei peitu kallites kreemides, laserravis või muudes hingehinda maksvates protseduurides. Parim lahendus töötab ka päriselt – ja on kõigele lisaks täiesti tasuta.

Paljud meist soovivad oma ihu säravamaks ja elujõulisemaks saada. Aga kas kallitest kreemidest või protseduuridest on tõesti abi? Rootsi spetsialist Anders Hansen pakub igasuguste nippide ja potsikute asemel üsna tõhusa viisi, kuidas ihu nooruslikumaks saada ja tundub, et see tõesti ka töötab. 

Hansen rääkis ajakirjale Femina antud intervjuus uuringust, kus kolme kuu vältel jälgiti 60-aastaste testrühmast koosneva naiste ihu ja selle heaolu. Paarikümne osaleja naharakkudest võeti proovid enne testperioodi algust ja peale seda. Seejuures pöörasid teadlased erilist tähelepanu naha paksusele, selle kollageenile ja naha heaolu jaoks vajalike mitokondrite sisaldusele. Kõik teadlasi huvitavad asjad olid seotud naha vananemisega. Hansen ütles, et ainuüksi selle kolme kuu pikkuse testperioodi jooksul muutus osalejate nahk tasemele, mida saab võrrelda kümme aastat noorema naha olukorraga. Seega võib öelda, et kolme kuu jooksul noorenes osalejate ihu kümne aasta võrra. Seda ei suuda ükski kreem ega laser!

Aga milles peitub siis saladus? Vastus üllatab sind oma lihtsusega – nahka noorendavat efekti põhjustas füüsiline liikumine.

Testperioodi ajal harrastasid osalejad füüsilist liikumist kaks korda nädalas korraga 30 minutit. Nad harrastasid kergelt higistama ja hingeldama ajavat liikumist, näiteks jalgrattasõitu või sörkimist. Hansen märkis, et selliseid tulemusi ei saavuta ühegi kosmeetikatootega. “Ükski kreem ei suuda vastavat. Kui see oleks võimalik, oleks seda kreemi turunduskampaanias kasutatud.”

Hansen rõhutab, et liikumine on kasulik kogu keha heaolule – eriti vananedes. Regulaarne kehaline aktiivsus aeglustab vananemise märke, parandab stressitaluvust ja lisab loovust. Samuti on see kasulik südamele, siseorganitele ja muidugi ka nahale. “Lisaeluaastate asemel motiveerib inimesi see, mis neile peeglist vastu vaatab. Seega kui otsid motivaatorit, miks minna jooksma, võid mõelda sellele, et see noorendab su nahka,” sõnas Hansen. 

allikas: Femina

Keha ja vaim uudised

toob teieni 24-7fitness