KÜLMETUSE ESIMESED tundemärgid ja parimad ravinipid

10 kommentaari
KÜLMETUSE ESIMESED tundemärgid ja parimad ravinipid

Talvisel ajal, mil ilm on külm ja salakaval, kimbutavad haigused meid kõige sagedamini ja kui külmetusele õigel ajal jälile ei saa, võib haigus isegi nädalaks voodisse aheldada. Kui aga kiirelt tegutseda, on võimalik end ka ühe päevaga terveks ravida ja kõige mõistlikum on külma saamist muidugi vältida.

Talvisel ajal, mil ilm on külm ja salakaval, kimbutavad haigused meid kõige sagedamini ja kui külmetusele õigel ajal jälile ei saa, võib haigus isegi nädalaks voodisse aheldada. Kui aga kiirelt tegutseda, on võimalik end ka ühe päevaga terveks ravida ja kõige mõistlikum on külmasaamist muidugi vältida.

Külmetuse esimesed tundemärgid on sügelev või pisut valulik kurk, nõrkustunne ja uimasus ning valulik keha. Need märgid tähendavad, et tegutseda tuleb kohe! Et mitte haigeks jääda, tasub päev kodus veeta ja oma organismi mitte üle kurnata.

Mida teha, et külmetusest kiirelt võitu saada:

1. Joo rohkelt sooja vett ja väldi kindlasti suhkrurohkeid jooke ja mahlasid, mis kehale midagi kasulikku ei anna.

2. Lusikatäis taruvaigumett iga paari tunni tagant teeb samuti head. Mett tuleks tarbida paljalt, sest tulikuuma vedeliku sisse segades kaotab mesi suure osa oma väärtuslikest raviomadustest.

3. Pane jalga soojad sokid, sall kaela ja vaata, et kogu keha oleks soojas – ära mine välja, ära tee füüsilist tööd. Riietus ei tohiks olla ka selline, et sa higistama hakkad.

4. Kurista soolaga! Lisa üks supilusikatäis jämesoola klaasi sooja vee kohta ja kurista nii pikalt, kui kannatad. Ühest minutist ei piisa. Oluline on kuristada just jämesoolaga ja vesi ei tohi olla liiga kuum, et see suud kõrvetaks. Suu loputamine aitab organismist viiruseid ja baktereid välja uhada ning leevendab kurgu sügelust.

5. Alkohol, kange kohv, rämpstoit, raskesti seeditav toit, nagu näiteks liha, tuleks igal juhul ära unustada.

6. Tee ise köögiviljadest püreesuppi, söö C-vitamiinirohkeid vilju, pähkleid, seemneid, smuutisid banaani ja avokaadoga. Head rasvad annavad kehale jõudu!

Parim ravim, mida külmetuse puhul tarbida, koosneb viiest komponendist ja see tõepoolest toimib!

Vaja läheb (kogus ühele):
1 väike sibul
2 küüslauguküünt
1 kooritud sidrun
pisut riivitud ingverijuurt
1 tl taruvaiguga mett

Soovi korral lisa kaneeli!

Tee nii: koori sidrun ja sibul, riivi ingverijuurt umbes ühe lusikatäie jagu ja pista kõik viis komponenti blenderisse. Surista, kuni saad ühtlase segu. 

Jaga saadud segu kaheks – üks osa söö lusikaga õhtul ja teine hommikul! See on mõeldud paljalt söömiseks.

Ja mis veel – korralik uni on samuti oluline! 

 

Neid juhiseid järgides saad haigeks jäämise ära hoida!